Koçlardan Online Danışmanlık Hizmeti

0
986
Online Danışmanlık Hizmeti

Kiminle dertleşeceğinizi bilemediğinizde veya anlık çözümler gerektiren sorunlarınız olduğunda dertleşebileceğiniz ve danışabileceğiniz bir site var. Üstelik online, oturduğunuz yerden ve tercih ettiğiniz şekilde; yazılı, koşuşarak veya görüntülü.

İnsan hayatı dengelerden oluşur. Kariyerinizde, ilişkinizde ve kişisel yaşamınızda dengeler bozulduğu anda dengenin tekrar kurulması için fazladan efor sarf etmek gerekir. Bu da çoğu zaman fazla vakte ve nakte mâl olur. Anlık çözümlere çok fazla ihtiyaç duyduğumuz günümüzde kişilerin oturdukları yerden 7/24 destek alabilecekleri yenilikçi bir web sitesi geliştirildi.

Türkiye’nin en eski koçlarından Fatoş Ayvaz’ın önderliğinde, desteğe ihtiyacı olan kişilere “profesyonel dost” olarak hizmet veren Top Sessions web sitesinde uzman koçlar bir araya geliyor ve “Patronum bana az önce şunu dedi, bunu neden söylemiş olabilir?”, “Sevgilim dün beni terk etti, oysa ben evlenme teklif edecektim. Bu nasıl iştir?”, “Hayatımda değiştirmek istediğim şeyler var ve nereden başlayacağımı bilemiyorum” gibi sorunlarına çözüm arayan kişilere 7/24 destek sağlıyor.

Türkiye’de yeni bir girişim olan bu sitenin danışman kadrosu bireysel koçlardan ve psikologlardan oluşuyor. Danışmanlar ilişkiler, kariyer ve kişisel konularda uzmanlaşmış kişiler. Kullanıcılar sorunlarının ana başlığına göre uzmanların özgeçmişlerine bakarak danışmanlarını kendileri belirleyebiliyorlar. Kullanıcı danışmanlık istediği sırada online olmayan danışmanlar 24 saat içinde kullanıcıya geri dönüş yapıyor. Top Sessions, üye olan kullanıcılarına başlangıçta 5 ücretsiz mesaj hakkı veriyor. Ücretsiz mesaj hakkı bittikten sonra kullanıcı cüzi bir miktar ödeyerek yazılı, sesli veya görüntülü seanslardan satın alabiliyor.

Sitenin çok önemli iki kuralı var: 18 yaşından büyük olmak ve herhangi bir psikiyatrik tedavi sürecinde olmamak. Siteye üye olurken kullanıcı bu özelliklere uyduğunu taahhüt ediyor.

Sitenin kurucuları, değişik dillerde ve başka ülkelerden katılan danışmanlar ile projelerini daha da büyütmeyi planlıyorlar ve bu aralar aynı hizmetin kurumsal olarak yapılması için de alt yapıyı tamamlamak üzereler. Top Sessions online danışmanlık sitesine üye olarak, aklınızı karıştıran konular ile ilgili uzmanlığa sahip koçlardan ve psikologlardan danışmanlık alabilirsiniz.

Sizin de aklınızda kullanıcı ile interaktif bir ilişki kurarak süreci kolaylaştıran buna benzer iş fikirleri var mı?

Web Sitesi: topsessions.com