Koçluk Yapan Akıllı Saat Uygulaması

Onyx Motion teknoloji firması, basketbolda yeteneklerini geliştirmek isteyenler için koç görevi görecek akıllı saat uygulaması geliştirdi.

0
661

Çok azımız basketbolda yeteneklerimizi geliştirmek için bir koçla çalışma şansı buluyoruz. Gizmag’in haberine göre; Onxy Motion teknoloji firması, basketbolda yeteneklerini geliştirmek isteyenler için koçluk yapan akıllı saat uygulaması geliştirdi. Yakında uygulama marketlerinde yerini alacak bu yeni uygulama atışlarınızı analiz ediyor ve kendinizi geliştirebilmeniz için size ipuçları veriyor. Swish adındaki bu uygulama bilek hareketlerinden zıplama zamanı, topu fırlatma hızı, atış açısı ve atış tutarlılığı gibi çıkarımlarda bulunuyor. Edindiği verileri analiz ederek size önerilerde bulunuyor. Verdiği ipuçları sonucu performansınızdaki gelişmeleri gözlemleyerek bu önerilerin seviyesini ve stilini ayarlıyor. Onxy Motion bunu sporda, fiziksel terapi ya da enstürman çalma gibi diğer etkinliklerde kinestetik(yaparak öğrenme) öğrenmeye yapay zeka uygulayarak gerçek zamanlı analitik veriler sağlamada ilk adım olarak görüyor.

Elbette gerçek bir koçun yerini tutmayacaktır fakat Swish gibi uygulamalar yeteri kadar kullanışlı olursa, kendini geliştirirken anında geri bildirim arayan insanlar için büyük bir nimet olacak.

Henüz piyasada yerini almayan Swish, kitlesel fonlama platformu Indiegogo üzerinden fon topluyor. Hedefleri 7.865 USD toplamak. 3,93 USD ödeyerek uygulamanın Beta sürümüne sahip olabilirsiniz. Eğer fonlama istedikleri gibi devam ederse bu yılın sonunda uygulamayı yayınlayacaklar. Daha ayrıntılı bilgi için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Web Sitesi: onyxmotion.com