Koku Veren Sanal Gerçeklik Gözlüğü Aparatı

Sanal gerçeklik gözlüğü aparatı Vaqso, izlenilen içeriğe uygun koku vererek VR deneyiminin daha gerçekçi olmasını sağlıyor.

0
991
Sanal gerçeklik gözlüğü aparatı Vaqso içeriğe uygun koku veriyor.
Sanal gerçeklik gözlüğü aparatı Vaqso içeriğe uygun koku veriyor.

Japon startup Vaqso geçtiğimiz günlerde, izlenen videoya göre koku veren sanal gerçeklik gözlüğü aparatı Vasqso VR’ın seri üretimine yatırım yapmak için fonlama elde etti. Weru Investment’ın 600.000 USD’lik toplam finansmanı, ürünün daha geniş, global tüketici pazarına ulaşmasına yardımcı olacak.

Springwise’ın haberine göre, kompakt kablosuz cihaz, VR gözlüğü izlenilen içeriğe uygun koku veriyor. Böylece sanal gerçeklik gözlüğü, oyunlarının etkisini güçlendirerek daha gerçekçi hale getiriyor. Şu an demo aşamasında olan VR gözlük aparatı kızarmış tavuk ve barut kokusu verebiliyor. Küçük bir cihaz olan sanal gerçeklik gözlüğü aparatı 12cm uzunluğu, 3cm kalınlığı ve 50gr ağırlığı ile yaklaşık bir gofret kadar ince ve küçük. Bataryası iki saat gidiyor ve mikro USB ile şarj ediliyor. Koku veren cihaz, pek çok farklı VR gözlük ile uyumlu ve esansı 1 ay boyunca dayanıyor. Koku veren aparat aynı zamanda kullanıcıların sanal gerçeklik ortamındaki konumlarına göre koku yoğunluğunu ayarlamalarına imkan verecek. Sanal gerçeklik gözlüğü aparatının 2018 yılında global pazara çıkması bekleniyor.

Sanal gerçeklik son 3 yılda çok popüler oldu ve hem tüketiciler hem de işletmeler için yaygın bir Pazar haline geldi. İşletmelerin sanal gerçeklik gözlüğünü iş planlarına eklemesine dair örnek sitemizde daha önce alıcıların potansiyel evlerini oraya gitmeden 3 boyutlu olarak görmesini sağlayan bir sanal gerçeklik gözlüğü ve uygulaması CommonFloor Retina ve konutların 3D modelini tecrübe ettiren sanal gerçeklik uygulaması Viar Digital haberlerini paylaşmıştık. Dünyanın ilk sanal gerçeklik Tema Parkı VOID’de bu alanda bir başka örnek olarak karşımıza çıkıyor.

Çok algılı sanal gerçeklik, satın alma davranışlarını etkilemek için markalar tarafından daha başka nasıl kullanılabilir?

Web sitesi: Vaqso