Konutların 3D Modelini Tecrübe Ettiren Sanal Gerçeklik Uygulaması

Viar Digital ismiyle yola çıkan ekip, sanal gerçeklik teknolojisini kullanarak geliştirdiği inovatif uygulamalar sayesinde bir konut projesinin temeli dahi atılmadan projenin tüm detaylarıyla tecrübe edilmesini sağlıyor.

0
1032

Son yıllarda Türkiye’de gelişmekte olan inşaat sektörü, her geçen gün yeni bir konut projesinin ortaya çıkmasına neden oldu. Büyük şehirlerde sayısı yüzleri bulan konut projelerine imza atan firmalar, huzurlu bir yaşam sürmek isteyenlerin öncelikli tercihi olma yarışında. Bu yarışta henüz plan aşamasında olan konut projelerini satmak isteyen firmalar; 3 boyutlu tasarımlar ve maket modellerle müşteri adaylarının beğenisini kazanmaya çalışıyorlar. Tasarım ve modeller; konut sahibi olmak isteyen müşteri adaylarının hayallerinde bir resim oluştursa da, gerçeği tecrübe etmelerinde olduğu gibi bir etki bırakmıyor.

Sektördeki eksikliği gören Özkan Ulusoy ve ekibi bu sorunu, 3D mimari görselleştirme üzerinde çalışarak ve sanal gerçeklik uygulamaları geliştirerek ortadan kaldırmayı amaçlıyor. Viar Digital ismiyle yola çıkan ekip, sanal gerçeklik teknolojisini kullanarak geliştirdiği inovatif uygulamalar sayesinde bir konut projesinin temeli dahi atılmadan projenin tüm detaylarıyla tecrübe edilmesini sağlıyor.

Viar Digital tarafından geliştirilen mimari görselleştirme uygulamaları, sanal gerçeklik gözlüğü ile tecrübe edilebiliyor. Müşteri adayı, proje tamamlandığında sahip olacağı konutu en yüksek görüntü kalitesinde adeta gerçekmişçesine gezebiliyor. Gezinti sırasında konut sahibi adayı aynı zamanda dekorasyonu da gözlemleyebiliyor. Sanal gerçeklik uygulaması ayrıca 3D insan modellerini de içinde barındırabiliyor. Bu demek oluyor ki yeni alacağınız konut size ünlü bir isim rehberliğinde bile tanıtılabilir.

Viar Digital’in bu uygulaması, inşaat firmalarının konutlarını daha iyi tanıtabilmelerini ve daha iyi satış yapabilmelerini sağlayacağa benziyor. Konut sahibi olmak isteyenler ise artık oturacakları evin tüm özellik ve detaylarını taşınmadan tecrübe ederek yatırım yapabilecekler. Sizin de aklınızda sanal gerçeklik uygulamaları ile geliştirilebilecek yeni iş fikirleri var mı?

Bu girişim size hangi yönleriyle ilham kaynağı oldu? Fikirlerinizi paylaşarak daha fazla girişimciye ilham verebilirsiniz.

Web Sitesi: viardigital.com