Kullanıcı kontrollü, senkronize video kayıt ve görüntüleme

1
1565
Crowdsync Video Kayıt


Akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla artık kullanıcılar her anı ölümsüz kılmak istiyorlar. Son zamanlarda bir konsere gittiyseniz izleyicilerin cep telefonlarıyla video kayıt yaptığına şahit olmuşsunuzdur. İlhamını buradan alan Crowdsync isimli yeni girişimci fikir, farklı kullanıcıların belirli bir mekan ve/veya zamanda kaydettiği video klipleri birleştirerek benzersiz bir deneyim yaşatmayı hedefliyor.

Crowdsync, kullanıcıların yüklediği videolar arasından aynı zaman ve aynı yerde çekilmiş olanları senkronize ederek; görüntülenen videonun farklı açılardan çekilmiş kopyasına erişilmesine olanak sağlıyor.

Crowdsync’in inovatif iş fikri nasıl çalışıyor?
– Kullanıcılar platforma çektikleri video görüntülerini yüklüyor.
– Geotag (coğrafi etiket) ve zaman etiketi bilgileri de ayrıca girilen videolar, Crowdsync‘in veri tabanında saklanıyor.
– Ziyaretçiler belirli bir anahtar kelime ile arama yaptıklarında karşılarına çıkan sonuçlar, veri tabanındaki bilgilere göre senkronize edilip tek bir video klip şeklinde görünüyor.
– Video oynatılırken sayfayı kaydıran ziyaretçi görüntülerin farklı açılardan çekilmiş versiyonlarına geçiş yapıyor. Geçiş yapıldığında görüntü ve ses kaydı kaldığı yerden senkronize bir şekilde devam ediyor.

Yukarıdaki video platformun işleyişini özetliyor.

Eğlence sektöründe girişimci fikirler ivme kazanırken, CrowdSync kendine çoktan bir koltuk kapmış gibi görünüyor. Geleceğin YouTube’u olarak baktığımız bu yeni iş fikri, umarız okuyucularımıza ilham kaynağı olur. Sizin de aklınıza, kullanıcıların kendi isteklerine göre yönlendirebilecekleri inovasyonlar geliyor mu?

Web sitesicrowdsyncapp.com