Kullanıcılarına indirim sağlayan uçan mağaza

0
1991

[dropcap]K[/dropcap]oreli perakende devi Emart yaratıcı fikirleriyle inovatif ürünler ortaya koymaya devam ediyor. 3 boyutlu QR kodu kullanarak ilginç bir pazarlama tekniği ortaya koyan Emart şimdi de uçan mağaza konseptiyle karşımıza çıkıyor. Koreli firmanın geliştirdiği uçan mağaza, Seul şehrinde yaşayıp yakınlarında bir Emart mağazası bulunmayan müşterileri hedefliyor. Balon şeklinde tasarlanmış uçan mağaza, kablosuz (wi-fi) bağlantı sağlayan mobil bir modem ihtiva ediyor.

Koreliler uzun süre çalışmalarından ötürü kendilerine en yakın mağazaları en sevdikleri mağazalar olarak belirliyorlar. Bu durumu kullanarak geliştirilen Emart‘ın uçan mağaza konsepti sayesinde artık tüketiciler bulundukları her yerden alışveriş yapabilecek. Uçan mağazanın yaydığı wi-fi sinyalleri Emart‘ın mobil uygulamasını kullanan tüketicilere anında alışveriş yapma imkanı sağlıyor. Bunun yanında bu uçan mağazadan alışveriş yapmak isteyenler için özel indirim kuponları da mevcut.

Mağazasının bulunmadığı konumlarda dahi aktif bir şekilde kendisinden söz ettirmeye başaran konsept, hem müşterilere hem de Emart‘a yarar sağlamış. Emart bu sayede mağaza satışlarını %9.5 ve mobil satışlarını %157 oranında artırmış. 50 binin üzerinde kullanıcı ise geçtiğimiz ay mobil uygulamayı indirerek uçan mağazanın sunduğu indirim ve kuponlardan faydalanmış. Yukarıdaki video konsept hakkında detaylı bilgi içeriyor.

Sizin de aklınızda ürününüzü daha etkin pazarlamanızı sağlayacak yeni iş fikirleri var mı?

Web sitesi: emart.com