Küresel ısınma konusuna dikkat çeken kutu oyunu

0
2114

[dropcap]K[/dropcap]üresel ısınma dünyamızı hızla değiştiriyor. Bunu aşikar bir şekilde hissedemiyor olsak bile birileri eninde sonunda bunun farkına varacak. Bu birileri maalesef çocuklarımız olacak. Fakat onların henüz küresel ısınma hakkında bir bilgisi yok. Almanya’da üretilen MELTDOWN isimli inovatif kutu oyunu, çocukların küresel ısınma konusunda farkındalığını artırıyor.

İletişim ve haberleşme firması Kolle Rebbe tarafından GEOlino isimli bilim dergisinin okurları için üretilen kutu oyunu, oynanmadan önce içerisine su doldurarak dondurulması gereken sünger bir kalıp ile beraber geliyor. Oyun tahtası görevi görecek olan bu sünger kalıp dondurulduktan sonra oyuna başlanabiliyor. Piyon olarak kullanılan kutup ayısı ailesinin tüm üyeleri; oyun tahtasındaki buzlar erimeden önce ortadaki buz kütlesine ulaştırılmaya çalışılıyor. Oyun ilerledikçe buzlar eriyerek sünger kalıp tarafından emiliyor.

Özetle, MELTDOWN isimli kutu oyununu oynayan çocuklar küresel ısınma konusunda farkındalık kazanıyor. Yukarıdaki videoyu izleyerek oyun hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Tahrip ettiğimiz dünyanın yeniden hayat bulması için düşündüğünüz iş fikirleri var mı?

Web sitesi: