Bir kutu süt lütfen

0
1784

Başkalarının alışverişlerine yardım karşılığında, öğrencilere para kazandırmayı hedefleyen bir girişimcinin başlattığı NeighborFavor projesinin bir benzeri de İtalya’dan geldi. Milk,Please! (Süt, Lütfen!) isimli web bazlı servis, tüketicilerin küçük veya son dakika ihtiyaçlarını benzer bir yöntemle karşılıyor.

Evinizde yemek yapıyorsunuz ve son bir malzeme eksiğiniz var, ocağın altını kapatıp markete gidemiyorsunuz. Yapmanız gereken hemen akıllı telefonunuzdan ihtiyacınızı girerek, o anda markette olan bir kişinin yardımınıza koşmasını beklemek. Tabi sistem yaygınlaşana kadar, online sipariş vermeniz veya kendi alışverişinizi yapmanız şimdilik daha uygun görünüyor.

Sistemin işleyişi videoda da anlatıldığı gibi şu şekilde:
– Siparişinizi giriyorsunuz.
– O an markette olan başka bir müşteri, markette kurulu olan Milk,Please! istasyonlarından gelen istekleri görüntülüyor. (Veya online olarak bulunduğu başka bir yerden görüntülüyor – markete gidip alışveriş yapmayı düşünen biri olabilir)
– İsteklerinizi kabul edip onaylayan kişi kendi evine giderken size aldıklarınıda bırakıyor.
– Milk,Please! bu hizmet karşılığında sizin vasıtanızla hizmeti getiren kişiye ödeme yapıyor.

Milk,Please! şu an sadece davet yoluyla üye alımı yapıyor. Özellikle, çalışan insanların; marketin veya herhangi bir dükkanın açık kaldığı saatler içerisinde oraya gidemeyecek olmaları durumunda sistem gerekli bir hal alıyor. Bu iş fikrini sizde kendi işinize entegre edebilir, ilham alıp işinizi geliştirebilirsiniz. Bazı markalar Milk,Please!’ e sponsor olup kendi ürünlerinin ön plana çıkmasını sağlayacak çalışmalar içine girecek gibi görünüyor. Tıpkı FourSquare‘deki gibi.

Websitesi: milkplease.it