Latte üzerine resim çizen kahve makinesi

1
4318

Büyük zincirlerle nasıl rekabet ederim diye düşünüyorsanız bahsedeceğimiz yeni iş fikrinden ilham alarak yeni pazarlama stratejileri belirleyebilirsiniz. Tayvanlı Let’s Café‘nin geliştirdiği yeni kahve makinesi, tüketicilerin yükledikleri resimleri lattelerin üzerine basıyor.

[alert type=”success”]Benzer yeni iş fikri: Textspresso: Yeni nesil kahve[/alert]

Tüketicilere lezzetli kahveler sunan Let’s Café, büyük zincirlerden farklı olarak tüketicilerin ilgisini çekebilecek yeni bir iş fikri geliştirdi. Let’s Café için özel olarak üretilen kahve makinesi, lattelerin üzerine resim çizebiliyor. Latte köpüğünün üzerine resim çizdirmek isteyen tüketicilerin bu işlem için cep telefonlarıyla çektikleri bir resmi kahve makinesine kablosuz bağlantı kullanarak göndermeleri yeterli. Kahve makinesine gönderilen resim, latte üzerine çizilirken kakao tozu veya öğütülmüş kahve kullanılıyor. Makinenin tanıtımına ve detaylı bilgiye yukarıdaki videodan ulaşabilirsiniz.

Büyük kahve zincirlerinin müşterilerini, geliştirdiği bu pazarlama konsepti ile etkilemeyi hedefleyen Let’s Café’nin; işini geliştirmek isteyen girişimcilere ilham kaynağı olmasını temenni ediyoruz.

Sizin de aklınızda pazarlamaya yönelik iş fikirleri var mı?