LED Işıklı Akıllı Performans Ayakkabısı

Akıllı performans ayakkabısı Orphe, hareket sensörleri ve LED ışıkları kullanarak giyenin ayağında adeta bir ışık gösterisi sunuyor.

0
803
Akıllı Performans Ayakkabısı

Dansçılar ve sanatçılar gösterilerini daha iyi sunmak ve hareketlerini daha belirgin hale getirmek için hep giysilerden ve ışıklardan akıllıca yararlanmışlardır. Artık No New Folk’un akıllı performans ayakkabısı Orphe sayesinde ikisini birden yapabilecekler.

Springwise’ın haberine göre; yaratıcı ve akıllı spor ayakkabı Orphe, giyenin ayağında mükemmel bir ışık gösterisi sunan, üzerinde 9-eksenli hareket sensörü ve 100 seri kontrollü LED bulunan yaratıcı ve akıllı bir performans ayakkabısı. Ayakkabı kullanıcının gösterisindeki hareketlerini tablet üzerinde ses ve ışık elementlerine dönüştüren bir kablosuz modül kullanıyor. LED ışıklar müziğe ya da harekete tepki verebiliyor ya da tam tersi kullanıcının hareketleri müzikal elementleri belirleyebiliyor. Kullanıcı ışıkları online platform üzerinden kendine göre düzenleyebiliyor ve kablosuz olarak ayakkabıya gömülü modüle yükleyebiliyor. Daha sonra kullanıcı isterse bu kişisel tasarımını diğer ayakkabı sahipleri ile çevrimiçi paylaşabiliyor. Firma, inovatif kullanıcıların bu yolla teknolojinin yaratıcı olanaklarını geliştirmede onlara yardımcı olacaklarını umuyor.

Henüz piyasaya giriş yapma hazırlığında olan Orphe şu an kitlesel fonlama platformu Indiegogo üzerinden ürününü fonluyor. Destek olmak isteyenler bu fonlama kampanyası üzerinden 299 USD ödeyerek yazılımıyla beraber siyah ve beyaz seçeneklerinden birine sahip olabilirler. No New Folk hedeflediği 30.000 USD fona ulaştı bile ve destekçilerine ilk teslimatların Şubat 2016’da yapılması planlanıyor.

Sizin de aklınızda yaratıcı sanat dallarında kullanılabilecek benzer inovatif fikirler var mı?

Web Sitesi: no-new-folk.com