Marka itibarı “tweetler” kontrol edilerek korunuyor

0
1674
Muffle Guard - Marka itibarı

[dropcap]S[/dropcap]osyal medyada bulunan kullanıcı verilerini analiz ederek markalara çeşitli bilgiler sağlayan platformlar çoğalmaya devam ediyor. Daha önce bahsettiğimiz Pixlee sayesinde; sosyal medyada bulunan fan fotoğrafları kullanılarak markalara özel fotoğraf galerileri oluşturulabiliyordu. Şimdi ise Muffle sayesinde; kullanıcı “tweetleri” analiz edilerek, marka itibarları kontrol edilebilecek.

İngiltere merkezli Muffle Guard, marka itibarı konusunda şirketlere yardım eden bir servis. Servis sayesinde kullanıcıların markalar hakkında attıkları “tweetler”, şirket tarafından daha sonra kontrol edilmek üzere bekletilebiliyor. Şirket, atılan “tweet” yayınlanmadan önce içeriği uygun bulmaz ise yazılanları platform üzerinden gizleyebiliyor. Gizlenen “tweetler” gerekirse daha sonra RT edilmek üzere saklanıyor.

Servis sayesinde ayrıca anahtar kelimer de izlenerek, “tweet” edilmemesi gereken kelimeler engellenebiliyor. İstenilmeyen bir kelime kullanılarak markadan bahsedilmişse, şirketler e-posta veya SMS ile bilgilendiriliyor.

Muffle Guard, şirketlerin uygunsuz “tweetleri” sansürlemesine olanak tanımasına karşın sansüre karşı olduğunu belirtiyor. Muffle Guard‘a göre platformun amacı düşünce özgürlüğünü engellemek değil; anlık sinir veya alkollü olma gibi durumlarda atılan “tweetlerin” kontrolünü sağlamak.

Şu an test aşamasında olan servisi kullanmak isteyenler aşağıdaki web sitesinden davet edilmek için talepte bulunabilirler.

Aklınızda sosyal medya verilerini kullanarak fayda sağlayabilecek yeni iş fikirleri var mı?

Web Sitesi: muffleit.com