Markalara özel fotoğraf galerisi

0
1522
Pixlee Fotoğraf Galerisi

Pixlee Fotoğraf Galerisi

California merkezli Pixlee, fanların çektiği fotoğrafları kullanarak markalara özel fotoğraf galerisi oluşturuyor. Galeri oluşturulurken markanın başlattığı kampanyadan yararlanılıyor.

Sistemin işleyişi şu şekilde: Markalar, “ürünlerine özel etiketli” kampanyalar başlatıyor. Markanın kullanıcıları ise bu etiketleri kullanarak çektikleri fotoğrafları Twitter veya Instagram üzerinden paylaşıyor (örneğin #nikerocks). Pixlee; ürünlere özel etiketleri ilgili platformlardan bularak, beraberinde eklenmiş olan fotoğrafları belirli bir algoritma kullanarak analiz ediyor. Analiz edilen fotoğraflar, en etkili olanı en başta olmak üzere fotoğraf galerisinde yayınlanıyor.

Markalar web sitelerine önceden kurmuş oldukları Pixlee fotoğraf galerisi sayesinde içerikleri yayınlıyor. Ek olarak servisten yararlanan marka, beğenmediği fotoğrafı galeriden çıkarabiliyor. Pixlee fotoğraf galerisi sadece markanın web sitesine değil; Facebook ve Tumblr üzerine de kurulabiliyor. Pixlee ayrıca markalara; görüntülenme sayısı ve ROI (dönüşüm oranı) verilerini de tedarik ediyor.

2013 Şubat ayında başlayan servisin 3 farklı üyelik paketi var. Aylık bir kaç yüz dolarlık başlangıç paketi bunlardan biri. San Francisco 49ers, Yamaha ve LA Clippers gibi bir çok marka sistem içerisinde çoktan yerini almış. Markaların üzerine tıklayarak örnekleri görebilirsiniz.

Servisi kullanan markaları; fanları ve müşteriyle en etkin şekilde buluşturmayı hedefleyen Pixlee isimli yeni iş fikri sayesinde, servisi kullanan markaların satışlarının artıracağı aşikar. Sizin de aklınıza; firma ve markalara özel inovatif hizmetler geliyor mu?

Web sitesi: www.pixlee.com