Masaya dönüşen piknik sepeti

0
2867
Springtime piknik sepeti

Geleneksel piknik sepeti konseptine yeni bir yaklaşım getiren bu harika tasarım, açıldığında masa ve sandalye setine dönüşen ve sıradan bir bisiklete entegre edilip kolayca her yere götürülebilecek nitelikte.

Daha önceleri benzer şekillerde farklı amaçlara hizmet eden ve taşınabilir nitelikte objeleri bir çok kaynaktan duymuştuk. Bu sıradışı tasarım ise Hollanda menşeli. Kullanılmadığı zamanlarda sıradan bir piknik sepeti görünümünde. İki adet bölmesi var ve bölmelere bir piknikte ihtiyaç duyulan ne varsa yerleştirilebilir ama burada dikkat edilmesi gereken unsur denge. Çünkü bisiklet küfesinin iki yanında da yük olacağından bölmeleri birbirine yakın ağırlıkta doldurmak gerekiyor. O da artık sepet içeriğini hazırlayanın maharetine kalmış.

Bu sistemde sepetin üst kısmı, yani kurulum yapıldığında oturak olarak kullanılan bölüm, rahatlık için yumuşak dokudan tasarlanmış.

Şimdilik satışta olmayan Springtime isimli bu ürün Mayıs ayından itibaren kullanıcıların beğenisine sunulacak – ki böylece piknik sezonuna yetişmiş olsun. Artık gözler işe giderken yolda atıştırılan kahvaltıyı kolaylaştırabilecek buluşlarda. Sizce hergün kullanılan başka hangi ürünler daha pratik olması için yeniden tasarlanabilir?

Web sitesibloondesign.com

Fatih Erdoğmuş / localhost/wp