Mayonez firması WhatsApp üzerinden yemek pişirme dersi veriyor

Hellman's isimli mayonez firmasının Brezilya'da başlattığı inovatif kampanya WhatsCook, isteyen herkesin WhatsApp üzerinden yemek pişirme dersi almasına olanak tanıyor.

0
2312
WhatsCook: Yemek Pişirme Dersi

Yemek pişirme dersi almak isteyen kullanıcıları hedefleyen yeni kampanya WhatsCook sayesinde ünlü şeflerden WhatsApp yoluyla anında yemek tarifleri ve tariflere bağlı olarak pişirmenin püf noktaları kullanıcılara ulaştırılıyor. Hellman’s mayonez firması bu girişimi sayesinde yeni müşteriler çekmeyi başarmış görünüyor.

500 milyondan fazla aylık aktif kullanıcısı bulunan WhatsApp uygulaması bildiğiniz üzere anlık mesajlaşma sağlayan bir servis. Kullanıcılar uygulama üzerinden özel olarak birebir sohbet edebildikleri gibi gruplar kurarak belirli bir topluluğa da mesajlarını iletebiliyor. Hellman’s isimli mayonez firmasının Brezilya ayağı, CUBOCC reklam ajansıyla birlikte yürüttüğü çalışmalar sonucunda WhatsApp‘ı, müşterilerini memnun etmeye ve yeni müşteriler kazanmaya yönelik kullanma konusunda WhatsCook ismini verdikleri bir yenilik gerçekleştirdi. Yemek pişirme konusunda amatör olan kullanıcılar telefon numaralarını kampanyanın web sitesine kaydederek katılım sağlayabiliyor. Profesyonel şeflerden yemek pişirme dersi, tarifi ve önerisi almak isteyen kullanıcının “sohbet” için site üzerinden zaman ayarlaması gerekiyor. Belirlenen zamanda şeflerle buluşan kullanıcı sadece metin mesaj yoluyla değil aynı zamanda video ve fotoğraf yoluyla da iletişime geçebiliyor. Unutmadan belirtelim uygulamayı kullanmanın bir şartı var: Yapılacak olan yemeğin mayonez içermesi!

WhatsCook, WhatsApp kullanılarak firmaların müşterileri ve yeni pazarları ile nasıl iletişim halinde kalabileceklerini açık bir şekilde gözler önüne seriyor. Firmaların kullanıcılarıyla irtibatta kalabilecekleri interaktif başka iş fikirleri aklınıza geliyor mu?

Web sitesi: whatscook.com.br

[quote_box_center]Benzer İş Fikri: Kullanıcılarına indirim sağlayan uçan mağaza[/quote_box_center]