Merakla beklenen Google Gözlük ve detayları

1
1632
Google Gözlük

Google Gözlük

Google’ın uzun zamandır üzerinde çalıştığı “project glasses” isimli projesi, son yayınlanan video ile netlik kazanmaya başladı. Sesli komut sistemi ile hizmet sunacak olan Google Gözlük, fotoğraf çekip video kaydedebiliyor. Artık tüm akıllı telefonların olmazsa olmazı haline gelen navigasyon özelliği de Google Gözlük’te yerini alacak. Sağ üst köşesindeki ekran üzerinden yol tarifi veren gözlükle çekilen fotoğraf ve videolar; wi-fi ve bluetooth aracılığıyla paylaşılabilecek. Google Gözlük ayrıca ses titreşimlerini iç kulağa kafatası vasıtasıyla ulaştıran “kemik iletimi (bone conduction)” teknolojisi kullanacak.

Henüz geliştirme aşamasında olan gözlüğe yeni özelliklerin ekleneceği sinyali veren Ar-Ge uzmanları, Twitter üzerinden sizden gelecek fikirlere de kulak vermeye hazır. Gözlüğün geliştirilesinde fikirleriyle yardımcı olmak isteyen kullacılar Twitter’da #ifihadaglass etiketini kullanarak görüş bildirebilirler.

2013 yılının son çeyreğinde satışa sunulması muhtemel olan gözlüğün 1500 dolarlık fiyat etiketiyle raflarda yerini alacağı dedikodular arasında. Bu gözlüğün teknoloji dünyasına farklı bir boyut kazandıracağı kesin.