Migren Krizini Öngören Sağlık Uygulaması

Bir sağlık uygulaması olan Migraine Buddy, hastadan ve çevresinden edindiği verileri kullanarak migren krizini öngörebiliyor.

0
664
Migren krizini öngören sağlık uygulaması Migraine Buddy

Migren krizi nedensiz meydana geliyormuş gibi gözükebilir ama aslında bu dayanılmaz baş ağrılarına neden olan hastanın kendisine ve çevresine bağlı sayısız faktör vardır. Singapurlu startup Healint’in hazırladığı sağlık uygulaması hastadan ve çevresinden edindiği verileri kullanarak migren krizini yüzde 90 oranında öngörebiliyor.

Sağlık uygulaması Migraine Buddy kullanıcının günlük davranışlarını analiz ediyor. Kullanıcı semptomlarını hissettiği anda bunu uygulamasın günlük kısmına ağrının ne zaman başladığını ve semptomların ciddiyetini de belirterek kaydediyor ve seçenekler arasından muhtemel sebebini seçiyor. Uygulama bu sırada hava koşulları gibi muhtemel dış sebepleri gözlemliyor, kullanıcının uyku ve davranış düzenlerini takip ediyor. Kullanıcıdan hangi ilaçları aldığı, ilaçların etkilerini belirtmesi isteniyor ve böylece uygulama gelecekte doğru tedavi için de yardımcı oluyor. Daha sonra uygulama elde ettiği tüm bu veriler ile migren krizini ön görebiliyor. İleride uygulamaya migren krizi durumunda hastanın doktoru ile iletişime geçmesini sağlayacak bir özellik de eklenecek. Geçen yıl uygulama marketlerinde yerini alan Migraine Buddy uygulaması 2.99 USD’ye satın alınabiliyor.  

Sizin de aklınıza benzer yeni iş fikirleri geliyor mu?

Web sitesi: migrainebuddy.com

[benzer]Benzer iş fikri: Hapları tanıyan akıllı telefon uygulaması[/benzer]