Mobil Uygulama ile Kendi Gözlüğünüzü Kendiniz Tasarlayın

Japon gözlük markası JINS müşterilerin kendi kişisel gözlük tasarımlarını yapabileceği bir uygulama gelişirdi.

0
728

İnsanlar kişiliklerini yansıtmak için her zaman kıyafetleri ve aksesuarları kullanırlar. Örneğin Hipster bir gençseniz seçeceğiniz Retro kıyafetler ve takılar hipsterlığınızı belli etmek için çok önemli birer araç. Son zamanlarda insanların kişiselleştirilmiş ürünlere ve farklı görünmeye olan ilgisinin gittikçe arttığını fark eden pek çok firma müşterinin kendi ürünlerini kendisi tasarlamasına izin vererek benzersiz ürünler elde etmelerini sağlıyor.

Springwise’ın haberine göre Japon gözlük markası JINS yenilikçi gözlükleriyle ünlü bir firma, daha önce de JINS Meme adında takanın uykusuzluğunu ölçen bir gözlük tasarlamıştı. Bu gözlüğün en güzel yanı kullandığı teknolojiye rağmen görünüşünde hiçbir anormallik olmayan tasarımıydı.

Şimdi de JINS, müşterinin gözlük rengini, desenini hatta üzerine basılmasını istediği fotoğrafı veya özlü sözü seçebileceği JINS Paint App adında bir akıllı telefon uygulaması ile karşımızda. Müşteri bu uygulamayı telefonuna indirerek 7 değişik çerçeve modelinden birini seçiyor ve daha sonra da seçtiği çerçevenin iç ve dış yüzeyini istediği resim, desen veya hazır baskılardan birini seçerek kişiselleştirebiliyor. Tasarımı tamamladığı zaman müşteri gözlüğün son halini 3D Simülasyon olarak görüyor ve isterse bu tasarımını diğer kullanıcıların da kullanabilmesi için paylaşabiliyor. Kendi tasarladığınız gözlüğü basitçe sepete ekleyerek sipariş verebiliyorsunuz. Özel tasarım çerçevelerin fiyatları 66 USD civarı ve Japonya içi gönderimlerde kargo bedava.

Kişiselleştirilmiş ürünler için sizin de aklınıza benzer iş fikirleri geliyor mu?

Web Sitesi: jins-jp.com

[quote_box_center]Kendi ayakkabını kendin yap ve sat[/quote_box_center]