Modüler Kulaklık Sistemi

AIAIAI’nın ürettiği 360 değişik varyasyonu olan modüler kulaklık sitemini ile kullanıcı kulaklığı kendi zevkine göre ayarlayabiliyor.

0
935
Modüler kulaklık sistemi

Kulaklık hiçbir zaman standart bir nesne olamadı. Kullanıcılar her zaman farklı zevklere sahip olduğu için, kimisi büyük kulaklıkları tercih ediyor, kimisi kalitesine göre kulaklık seçiyor, kimisi tarzına uyan kulaklık arıyor. Kullanıcıların bu farklı zevklerini tek bir kulaklıkta birleştirmek isteyen Danimarkalı ses tasarım şirketi AIAIAI, 360 değişik varyasyonu olan TMA-2 kulaklıkları kullanıcıların kişisel ihtiyaçlarına uyarlayabileceği modüler kulaklık sistemi geliştirdi. Geniş hoparlör, kafa bandı, kulaklık ve kablo yelpazesinden zevkine göre olanı seçip kullanıcı kendi kulaklığını oluşturabiliyor. Springwise’ın haberine göre, AIAIAI şirketi kullanıcılarına değişik tarzlarda önerilen kombinasyonlardan oluşan interaktif bir kılavuz da sunuyor. Kullanıcılar belli bir müzik tarzı seçerek, bu tarza an çok uyabilecek kulaklık kombinasyonlarını, kulaklığı oluşturan parçaların ayrıntıları ile beraber görebiliyorlar. Hatta müzisyenlerin tavsiyelerine de göz atabilirler.

Site çok güzel hazırlanmış. Tüketicinin tercihlerine göre farklı seçeneklere yönelen kılavuzu ile oldukça kapsamlı bir deneyim sunuyor. Kullanıcı kılavuzu kullanmadan önce kriter belirleyebiliyor. Her bir parça için açıklama mevcut ve kulaklığın uyarlanması sonucunda kullanıcının elde edeceği ses kalitesi de belirtiliyor. Fiyatlar genelde tercih edilen parçaya göre değişiyor fakat genelde 230 Euro civarı bir fiyat çıkıyor.

Daha önce sitemizde yine kullanıcının zevklerini ön plana koyan, kişinin kendine göre ayarlayabileceği yeniden ayarlanabilir mobilya Meccano hakkında bir yazı yazmıştık. Sizin de aklınıza kullanıcının kendi zevkine göre yeni bir iş fikri geliyor mu?

Web sitesi: aiaiai.dk