Motosikletliler İçin Yolculuk Paylaşım Platformu

Roma merkezli yolculuk paylaşım platformu Scooterino, taşıta ihtiyacı olan yolcular ile aynı yöne giden motosiklet sahiplerini buluşturuyor.

0
1084

Paylaşım ekonomisi insanların hayatlarını değiştirmeye devam ediyor. Uber’in girişimi ile başlayan ve Türkiye’de de Yolyola gibi örneklerini gördüğümüz yolculuk paylaşımı trendi, motosikletliler için ilk yolculuk paylaşım platformu Scooterino ile devam ediyor. Roma merkezli yolculuk paylaşım platformu Scooterino, taşıta ihtiyacı olan yolcular ile aynı yöne giden motosikletlileri buluşturuyor.

Scooterino, Uber’in iş modelini takip ediyor. Yani bu hizmeti kullanmak isteyenler akıllı telefonlarına uygulamayı indiriyorlar ve bir profil oluşturuyorlar. Daha sonra gitmek istedikleri rotayı yazıyorlar ve uygulama aynı yöne gitmekte olan bir sürücünün detaylarını, varış saatini ve fiyat teklifini kullanıcıya sunuyor. Eğer kullanıcı önerilen yolculuğu kabul ederse, belirlenen noktada yolcu ile buluşuyorlar ve istenilen yere varıldıktan sonra kullanıcı uygulamanın güvenli ödeme sunucusu üzerinden ödemeyi gerçekleştiriyor. Tüm kullanıcılara, sürücünün profilinde görünen yolcuların derecelendirme ve yorumlarına önceden göz atması öneriliyor.

Scooterino yalnız seyahat edenlere mükemmel bir seçenek sunuyor. Genellikle yolculuk otobüs ücretine eşdeğer ya da biraz daha fazlasına mal oluyor ama bu çevre dostu uygulama karbon salınımını ve trafik sıkışıklığını oldukça azaltıyor. Startup şimdiden 2000 kullanıcıya ulaştı bile. Uygulamaya kaydolanlara ilk yolculuk ücretsiz. Uygulama hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Sizce paylaşım ekonomisini arttırmak için başka ne gibi girişimler yapılabilir?

Web sitesi: scooterino.it

[quote_box_center]Benzer İş Fikri: Motosiklet Kaskı Camında Navigasyon[/quote_box_center]