Müşterinin işsizlik durumunda banka yardımcı oluyor

0
1277
İşsizlik durumunda banka yardımcı oluyor

[dropcap]M[/dropcap]üşterilerinin refahı için, bir şirketin müşterilerine sunabileceği bir çok hizmet çeşidi akla gelebilir. Ancak işsizlik durumlarında iş arama asistanlığı hizmeti sunarak, müşterilerinin geleceğini düşünmek bambaşka bir konsept. Ohio merkezli Fifth Third isimli banka, NextJob adlı iş bulma kurumu ile işbirliği yaparak işsiz kalan müşterilerine yardım ediyor. Banka; müşterilerine iş bulma konusunda yardımcı olarak, onları gelecekteki haciz gibi durumlardan uzak tutmuş oluyor.

Geçtiğimiz sene pilot çalışması yapılan inovatif uygulama ile Fifth Third müşterileri arasından kredilerini ödeme konusunda risk grubunda bulunanlara yardım edildi. Risk grubunda olan müşterilerin ortalama 22 aydır işsiz oldukları saptandı. Pilot program sayesinde ise bu grupta bulunan müşterilerin yüzde 40’ı tam zamanlı iş sahibi yapıldı. Pilot programın başarısı kanıtlandıktan sonra Fifth Third Bankası, NextJob ile yaptığı sözleşmeyi uzatarak uygulamayı genişletme kararı aldı. Unutmadan belirtelim, Fifth Third Bankası bu tür bir uygulamayı hayata geçiren ilk finansal kuruluş.

Şirkete göre “Kredi borçlarını ödemekte zorluk çeken her 2 kişiden biri, işsizlik yüzünden ödemesini gerçekleştiremiyor. Uygulama sayesinde, bire bir görüşmelerle bu kişilerin yetenekleri değerlendirilip ardından uygun işlere yönlendirilmesi sağlanıyor.”

Yeni iş fikirleri deneyimlerle ortaya çıkar. Sizin de değiştirmek istediğiniz bir şey ve buna bağlı olarak inovatif fikirleriniz var mı?

Web sitesi: 53.com