Mutfak alışverişi listesini Rosie tahmin ediyor

0
1617
Mutfak Alışverişi: Rosie

Mutfak Alışverişi: Rosie

Kullanıcıların son dakika mutfak ihtiyaçlarına koşan Milk, Please! adlı inovatif çalışmadan daha önce bahsetmiştik. Benzer şekilde çalışan yeni platform Rosie ise ailelerin mutfak alışverişi alışkanlıklarını değiştirir nitelikte yeni bir iş fikri. Rosie sayesinde kullanıcılar artık, tükenmek üzere olan mutfak ihtiyaçlarını takip etmek zorunda değiller.

New York merkezli Rosie, hane halkının mutfak alışverişi alışkanlıklarına göre tükenmek üzere olan ürünleri tahmin edip hemen yenisini gönderiyor. Platform; evde yaşayan kişi sayısı, cinsiyet, yaş ve tüketim alışkanlıkları gibi verileri toplayarak tahminde bulunuyor. Rosie;aslında basitçe online bir alışveriş sitesi, “yemeksepeti.com” adlı sitenin market versiyonu olarak düşünülebilir. Kayıt olmak isteyen marketler, sistem üzerinden kayıt yaparak ürünlerini satışa sunabilir. Tüketiciler ise Rosie üzerinden diledikleri ürünleri seçebilir.

Rosie; tüketicilerin ilk alışverişlerinde sepetlerine ekledikleri ürünleri, tüketim verileriyle karşılaştırıp tükenmek üzere olan ürünleri belirliyor ve onlar için yeni bir alışveriş listesi hazırlıyor. Dilendiği takdirde listedeki ürünler, Rosie’ye kayıtlı en yakın marketten teslim alınabiliyor. Servis, aynı zamanda belirli bir ürünün civardaki marketlerin hangisinde en ucuza satıldığı bilgisini de kullanıcılarla paylaşıyor.

Bu tür bir inovasyon, yoğun çalışan “modern aile“ler için ideal gibi görünüyor. Günlük ihtiyaçların karşılanmasında başka ne tür yeni iş fikirleri üretilebilir dersiniz?

Web sitesirosieapp.com