Ne yiyeceğinize dijital menü ile karar verin

0
1721
Dijital Menü

Dijital Menü

Fransa merkezli Livmenu, kullanıcıların yemek seçimlerine yardımcı olan, yemek hazırlandıktan sonra neye benzeyeceğini görmelerini sağlayan bir uygulama geliştirdi. Daha önce dijital menü ile sipariş verebileceğimiz yeni iş fikirleri görmüştük. Fakat bu sefer menüdeki yiyecekler, video içeriği olarak karşımıza çıkıyor.

Yeni bir restoran deneyen kişiler için en büyük sorunlardan biri ne yenmesi gerektiğine karar vermektir. Aynı şekilde sürekli gidilen bir restoranda da, yeni lezzetler denenmek istendiğinde ne tür ve ne büyüklükte bir porsiyon ile karşılaşılacağının bilinmemesi yemek seçimini zorlaştırmaktadır. Her ne kadar yiyecek resimleri olan menüler mevcut olsa da bazen karar vermek zor olabilir. İşte tam burada seçimleri kolaylaştırmak adına Livmenu karşımıza çıkıyor.

Çalışanlar tarafından müşteriye verilen “Tablet PC“ye yüklü olarak gelen Livmenu, menüdeki her bir ürünü, sipariş ettiğiniz takdirde karşınıza tam olarak ne geleceğini gösteren videoları ihtiva ediyor. Bu bağlamda Livmenu, kullanıcıların seçimlerini kolaylaştırıyor.

Livmenu, daha önceden düşünülmüş bu fikri geliştirerek bir adım öteye taşıyarak, sistemi kullanan restoranlarında sadık müşteri sayısını artırmış. Unutmadan belirtelim; Livmenu şimdilik orta ve üst sınıftaki restoranları hedef alıyor.

Restoranlar için daha ne gibi girişimler pozitif kullanıcı deneyimine katkı sağlayabilir dersiniz?

Web Sitesi: www.livmenu.com