Online alışveriş hiç bu kadar gerçekçi olmamıştı

0
1825
Online Alışveriş Kamusal Alanda

Online Alışveriş Kamusal Alanda

İnternetin hayatımızda yer edinmeye başlamasıyla birlikte, online alışveriş siteleri de bu trend içinde yerini aldı. Elektronik satış mağazaları günden güne artış gösterirken, ilginç fikirlerle yola çıkanlar maratona hep bir adım önden başladı. Bunlardan biri olan Çin merkezli e-ticaret sitesi Yihaodian, online alışverişi kamusal alana taşıdı.

Yihaodian, bir cep telefonu uygulaması sayesinde gerçek dünyayı sanal bir süpermarkete dönüştürerek o an bulunulan mekanın duvarlarını ürünlerle donatıyor. Bu sayede kullanıcılar raflardan ürün alıyormuş gibi alışveriş yapabiliyor. Telefonun akselerometresini (ivme ölçer) kullanarak dijital odalar yaratan uygulama, müşterilerin bu reyonlarda gezip alışveriş yapmalarını sağlıyor.

Fiziksel bir yapı kullanmadan kullanıcılarına fiziksel bir mağazada alışveriş yapıyormuş hissini veren Yihaodian, bu inovasyon ile belki de geleceğin yeni alışveriş trendine zemin hazırlamış gibi görünüyor. Sizin de aklınıza, alışveriş deneyimini modernize etmenin yeni yolları geliyor mu?

Web Sitesi: www.yihaodian.com
Kaynak: localhost/wp