Online Alışveriş Siteleri İçin Hedefli Pazarlama Platformu

Pushmarket sayesinde, küçük çaplı online alışveriş siteleri müşterilerin verilerini kullanarak kişiselleştirilmiş e-mailler hazırlıyor.

0
625

Gönderilen reklam e-mailleri alıcıların sadece %22.87’si tarafından açılıyor. Reklama tıklama oranına baktığımızda ise bu oranın %3.36’ya kadar düştüğünü görüyoruz. Amazon ve eBay gibi büyük online mağazaların reklam maillerinde gelişmiş hedefli pazarlama yöntemleri kullandığını biliyoruz. Springwise’ın haberine göre; şimdi yeni iş fikri Pushmarket sayesinde küçük online alışveriş siteleri de bu gelişmiş hedefleme yöntemlerini kullanabilecek. Pushmarket sayesinde, küçük çaplı online mağazalar müşterinin e-mail ve web sitesi etkileşimlerini ve satın alma geçmişini kullanarak müşterilerine kişiselleştirilmiş e-mailler gönderebilecekler.

Online pazarlama platformu Pushmarket, müşterilerin verilerini analiz ederek bireysel müşterilere özel hazırlanmış e-mailler hazırlıyor. Böylece perakende ticaret siteleri ürünlerini doğru insanlara pazarlıyorlar. Bu hizmeti kullanmak isteyen online alışveriş siteleri bu platforma üye olarak, e-mail sağlayıcılarını ve e-ticaret sitelerini bu hesaba bağlıyorlar. Pushmarket, müşterinin web sitesi ve e-mail geçmişine göre hazırlanmış en uygun ürün ve teklifleri içeren bireyselleştirilmiş e-mailler hazırlıyor. İçerik yeni ve trend ürünler, çapraz satış fırsatları, üyelik ve promosyon ve daha fazlasından oluşabiliyor. E-mailler doğru zamanda müşteriye gönderilmek üzere ayarlanıyor. Platform, müşterinin satın alma sinyalleri yanı sıra alımlarını da analiz eden gelişmiş bir algoritma kullanıyor. Online alışveriş siteleri için reklam e-mailleri hazırlayan platform Pushmarket aynı zamanda haftalık performans raporları sunan bir pazarlama uzmanı da sağlıyor. Bu hizmeti kullanmak 500 müşteri başına 50 USD’den başlıyor. Yukarıdaki videoyu izleyerek platform hakkında daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Gelişmiş hedefli pazarlama yöntemlerini küçük çaplı şirketlerin kullanımına sunabilecek yeni iş fikirleri aklınıza geliyor mu?

Web sitesi: pushmarket.com

[quote_box_center]Benzer iş fikri: Sağlıklı Yaşam ile Yerel İşletme İndirimleri Birleşiyor[/quote_box_center]