Online alışveriş sepetinize dilediğiniz ürünü ekleyin

0
1539
Online Alışveriş

Online Alışveriş

Online ve offline alışverişin arasındaki duvarı yıkan Yihaodian’ı sizlere daha önce tanıtmıştık. Şimdi ise, online alışveriş konseptini bir adım öteye taşımayı hedefleyen yeni iş fikirlerinden biri olan Slingshot ile karşınızdayız. Slingshot isimli yeni platform sayesinde bulunduğunuz siteyi terk etmeden istediğiniz ürünü alabileceğiniz gibi, gerçek dünyada karşılaştığınız ürünleri de online alışveriş sepetinize ekleyebileceksiniz.

Çevrim içi alışveriş yapan kullanıcıların, internette gezinirken karşılarına çıkan bir ürünü perakendecinin web sitesine gidip satın almak istedikleri olmuştur. İngiltere merkezli Slingshot sayesinde kullanıcılar, bulundukları siteden ayrılmadan, ürünü “çevrim içi alışveriş hesaplarına” ekleyip satın alabiliyor.

Örneğin, localhost/wp’da dolaşırken perakende olarak alabileceğiniz bir ürüne denk geldiniz ve ürünü almak istiyorsunuz. Normal şartlarda, siteyi terk edip her zaman alışveriş yaptığınız web sitesine gitmek zorunda kalıyorsunuz. Fakat Slingshot sayesinde gördüğünüz ürünü localhost/wp’dan ayrılmadan sepetinize ekleyebiliyorsunuz. Sepetinize ürün eklerken anlaşmalı web mağazalarından istediğinizi seçebiliyorsunuz. İnternette gezintiniz bittikten sonra, istediğiniz zaman ürünün ödemesini yapabilirsiniz.

Slingshot sadece web üzerinden değil, gerçek dünyadan da alışveriş yapmanızı mümkün kılıyor. Fiziksel olarak karşınızda olan ürünlerin QR kodlarını (kare kod) mobil cihazınız üzerinden okutarak online alışveriş sepetinizi doldurabilirsiniz.

Slingshot şu an sadece İngiltere’de hizmet veriyor. İnternet üzerinden ürün eklemek için bulunduğunuz web sitesinin, öncesinde Slingshot tarafından verilen kodları yerleştirmiş olması gerektiğini de hatırlatalım.

Sizce bu tarz bir innovasyon gerçek dünyadaki alışveriş alışkanlığını web ortamına taşıyabilir mi?

Web Sitesiwww.slingshotshopping.com