Online Mağazalar İçin E-Hediye Kartı Uygulaması

Loop Commerce’in e-hediye kartı ile müşteri hediyeyi satın alıyor ve beden numarası gibi detayları hediyenin alındığı kişi belirliyor.

0
807
Online mağazalar için e-hediye kartı uygulaması

Bir yakınınızın veya arkadaşınızın doğum günü yaklaştıkça, ona ne alsam diye kara kara düşünmeye başlarsınız. İnternette online mağazaları dolaşırken eliniz bir türlü arkadaşınızda çok güzel duracağını düşündüğünüz kıyafete gidemez çünkü bedenini bilmiyorsunuzdur. Telefon açıp bedenini sormak isteseniz bu sefer de sürpriz bozulur. Bu yüzde pek çok insan hediye seçiminde parfüm, biblo gibi eşyaları tercih ediyor. İnternetten alınan kıyafet, saat, yüzük gibi hediyelerin çoğu da bedeni uymadığı için iade ediliyor. Bu yüzden de online mağazalar iade işlemleri gibi zorlu ve maddiyatlı bir süreçle uğraşıyorlar. Hem hediye veren, hem hediye alan hem de mağazalar için işleri kolaylaştırmayı amaçlayan startup Loop Commerce e-hediye kartı uygulamasını başlattı. E-hediye kartı uygulaması sayesinde müşteri internetten hediyeyi satın alıyor ve beden numarası gibi diğer detayları hediyenin alındığı kişi belirliyor.

E-hediye kartı uygulamasından faydalanmak sepetinizdekileri satın alırken sadece bir kutuyu işaretlemenize bakıyor. Aslında müşteriye tanınan bu esneklik kolayca bütün online mağazalara kısa sürede uygulanabilir. Müşteri online mağazadan ürünü satın aldıktan sonra hediyeyi satın aldığı kişinin e-posta adresini girmesi isteniyor. Bu e-hediye kullanıcının eklediği bir not ile beraber hediye alınan kişinin e-posta adresine gönderiliyor. Hediye alınan kişi e-postanın içindeki linke tıklayarak ürünün bedeni, rengi gibi özelliklerini belirliyor, adresini de girerek hediyeyi istediği yere postalatıyor.

Bu uygulama için hediye kartlarının dijitale dönüştürülmüş hali diyebiliriz. Böylece hem kişi hediye seçmekte zorlanmıyor hem de doğru hediyeyi almaya bir adım daha yaklaşıyor. Bu e-hediye kartı uygulaması başka hangi online alışverişlere uygulanabilir sizce?

Web sitesi: loopcommerce.com

[benzer]Benzer girişim: Paketi açıldığı an sahibine haber veren hediye[/benzer]