Online Terapi ve Danışmanlık Hizmeti

0
1620
Online Terapi

Online Terapi

Gelişen teknoloji ile beraber firmalar her gün karşımıza ilginç iş fikirleri çıkmaya devam ediyor. Bunlardan biri olan New York merkezli iCouch firması online terapi ve danışmanlık hizmeti sunmaya başladı. Firma bu alandaki en büyük açığı göz önünde bulundurarak insanları randevu sisteminden kurtararak, kullanıcıların çevrim içi hizmet almalarını sağlıyor.

Firma yetkililerinin yaptığı açıklamada “Sizin için en doğru terapisti bulmak günlerinizi alıyor, eş dost tavsiyesiyle gideceğiniz danışman ve terapistler de çoğu zaman hüsranla sonuçlanıyor. Hem kendinizi rahat hissetmiyor belki de utandığınız için sorunlarınıza doğru çözüm bulmakta zorlanıyorsunuz. Bunun neticesinde hem zaman hem de para kaybı yaşıyorsunuz. Doğru kişiyi bulsanız bile randevu almanız bir kaç haftanızı alabiliyor. Ama iCouch ile lisanslı terapistiniz sadece bir tık ötenizde” şeklinde hizmetin kolaylığını vurguluyorlar.

Sitede hizmet veren terapistler, ortalama 50 dakikalık bir seans 90 dolar talep ederken iCouch bunun 10 dolarını  komisyon olarak alıyor. Henüz profesyonel bir terapiye hazır olmayanlar için “self-serve”  akıllı telefon uygulaması da mevcut. Türkiye’de böyle bir uygulama işe yarar mı dersiniz?

Sizin de, online hizmet verebileceğini düşündüğünüz başka alanlar var mı?


Web Sitesi : www.icouch.me