Otomatik hesap ödeme sistemi ile zamandan tasarruf sağlanıyor

0
1872
Otomatik Hesap Ödeme Sistemi

Otomatik Hesap Ödeme Sistemi

Restoranda yenilen yemeğin ardından hesabın gelmesini beklemek, ödemenin ardından para üstünü beklemek bazen çekilmez olabiliyor. Özellikle restoran tıka basa doluysa ve iş yoğunluğu had safhadaysa…

Cover isimli yeni inovatif girişim, müşteriler yemeklerini bitirdikten sonra ödenmesi gereken miktarı, daha önceden platforma kaydedilmiş kredi kartından çekerek zamandan tasarruf edilmesini sağlıyor. Otomatik hesap ödeme platformu aynı zamanda, istenildiği takdirde gruptaki her bir kişinin hesabını ayrı ayrı tutarak karışıklığa son veriyor.

Kullanıcılar uygulamaya kayıt olduktan sonra ödemenin gerçekleştirilmesini istedikleri kredi kartının bilgilerini platform üzerinden giriyorlar. Bu kart, Cover üzerinden yapılan restoran rezarvasyonlarında hesabın ödenmesi için kullanılıyor. Yemeği biten müşterinin hesabı, sistem üzerinde daha önce bilgileri girilmiş olan kredi kartından otomatik olarak ödeniyor. New York merkezli uygulama, bu işlem için platform üzerinden restoranı bilgilendirerek hesaplarda oluşabilecek karışıklığın önüne de geçmiş oluyor.

Cover sayesinde müşteriler yemeklerini bitirdikten sonra, hesabın gelmesini ve garsonun para üstünü (veya POS cihazını) getirmesini beklemeden masalarından ayrılabiliyor. Uygulamanın kötü yanı ise, hesabın ne kadar geldiğini görmek için kredi kartı ekstresini kontrol etmenin gerekmesi. Buna rağmen Cover, ödemesini daha hızlı ve güvenli yapmak isteyen müşteriler ve grup içerisindeki hesap ödeme karmaşalarına son vermek isteyenler için başarılı bir uygulama olacağa benziyor. Sevgilisini götürdüğü yemeğin hesabını öderken, ödemeyi gizli tutmak isteyen centilmenleri de unutmayalım.

Bu tür yeni iş fikirleri diğer sektörlere de uygulanabilir mi dersiniz?

Web sitesi: www.paywithcover.com