Otomatik vitesli bisiklet

0
2592

Üreticiler, sürücülerin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla bisikletlerin tasarımlarını sürekli geliştiriyor. Ancak geliştirilen yeni tasarımlardan çok azı geleneksel bisiklet yapısının ötesine geçebiliyor. ABD merkezli şirket Autobike, otomatik vitesli bisiklet üreterek hem geleneksel yapının önüne geçti hem de dünyanın en sezgisel bisikletini kullanıcıların beğenisine sundu.

[alert type=”success”]Benzer inovasyon: Dünyadaki En Güvenli Bisiklet[/alert]

Springwise’ın haberine göre kullanıcıların motorlu taşıtlardan inip bisikletlere binmemesinin önemli sebeplerinden biri de sürücülerin bisiklet vitesinin nasıl değiştirileceğini bilmemesi. Şirketle aynı ismi taşıyan otomatik vitesli bisiklet, Autobike; bisiklet sürmeyi kolaylaştıran bir yapı ile karşımıza çıkıyor. Autobike üzerinde bulunan akıllı mekanizma, bisiklet sürücüsünün hızına ve zeminin eğimine göre gerektiğinde otomatik olarak vites değişimi sağlıyor. Vites değişimini sağlayan mekanizma, çalışması için gerekli elektriği bisikletin önünde bulunan dinamodan sağlıyor.

Her sürücünün kendine has sürüş tekniğini sezen Autobike, kullanıcının ritmine göre otomatik olarak en yumuşak vites geçişini sağlıyor. Kullanıcılar dilerlerse ritimlerini manuel olarak, bisiklet üzerinde bulunan mekanizmaya Bluetooth yoluyla bağlanarak veya mekanizma üzerindeki tuşları kullanarak da ayarlayabiliyor. Yukarıdaki videoyu izleyerek otomatik vitesli bisiklet hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Unutmadan belirtelim, inovatif bisiklet Autobike iki farklı model ve 6 renk seçeneği ile [highlight]999.95 USD[/highlight]’ye kullanıcıların beğenisine sunulmuş.

Sizin de aklınızda içinde inovatif tasarımların yer aldığı yeni iş fikirleri var mı?

Web sitesi: evolvethebike.com