Otomobil plakası telefon numarası görevi görüyor

0
1865
Otomobil Plakası

Otomobil Plakası

Otomotiv sektörü geliştikçe üreticiler inovasyon ve yeni iş fikirleri ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Bu sefer üreticilerden farklı olarak bir geliştirici, geliştirdiği yeni iş fikri sayesinde araç kullanıcılarının diğer araç sahiplerine otomobil plakası üzerinden cep telefonu mesajı göndermelerine olanak sağlıyor.

Servisin amacı tüm kullanıcıların güvenli ve en az sorunla karşılaşabilecekleri bir trafik ortamı yaratmak. Eğer siz de bir sürücüyseniz; kapısı açık kalmış bir sürücüye korna çaldığınız, farlarını yakmayı unutmuş bir aracı selektör yaparak uyardığınız veya park halinde farlarını açık unutmuş bir aracın sahibini etrafta aramaya çalıştığınız olmuştur. CurbTXT isimli servis sayesinde artık araç sahibini etkili bir şekilde aracında ters giden hususları ona SMS (kısa mesaj) atarak bildirebilirsiniz.

Peki araç sahibinin telefon numarasını nereden bileceksiniz?

Servisi kullanmak için, araç sahiplerinin CurbTXT hizmetini kullanarak plakalarını cep telefonu numaralarıyla eşlemeleri yeterli. Bir kusurunu gördüğünüz aracın plakasını alıcı kısmına yazdığınızda, CurbTXT bu mesajı araç sahibinin cep telefonuna gönderiyor. Sistem yaygınlaşırsa bu tip basit hataların en aza indirilmesi öngörülüyor. Unutmadan belirtelim, kötü niyetli insanları sistem üzerinden #block yazarak engelleyebilirsiniz.

Şimdilik sadece San Francisco’da kullanılan CurbTXT, bu iş fikri ile insanların araçları hakkında daha rahat iletişim kurmalarını sağlayarak trafik güvenliğini maksimuma çıkarıyor.

Trafik güvenliğini artırmak için daha ne gibi fikirler ortaya atılabilir dersiniz?

Web sitesi: www.curbtxt.com