Otopark Sorununa Kişisel Vale Çözümü

San Francisco merkezli Caarbon isimli yeni girişim, otopark sorununa kişisel vale hizmeti ile çözüm sağlıyor.

0
3021
Kişisel Vale

İstanbul gibi büyük şehirlerde araç parkı konusunda herkesin sıkıntı çektiği aşikar. Boş bir park yeri bulmak, otoparkların fiyatının pahalı olması ve gidilecek yere olan uzaklığı gibi kıstaslar günlük hayatta araba sahiplerine sıkıntı yaşatmaktadır. Restoran, hastane gibi bazı işletmelerin vale hizmetleri kişileri bu sorundan kurtarsa da her kurumun vale hizmeti olmaması sorunun devam etmesine yol açmaktadır. San Francisco merkezli Caarbon isimli yeni girişim, bu türden sorunların çözümüne kişisel vale hizmeti ile katkı sağlanabileceği düşünülerek ortaya çıkmış.

Silikon Vadisi tabanlı girişim hızlandırıcı Tandem’den çıkan bir takım tarafından geliştirilen uygulama ile, isteyen herkes saati 6 USD fiyatla kişisel vale kiralayabilecek. Springwise’ın haberine göre kullanıcıların bu hizmetten yararlanabilmeleri için tek yapmaları gereken nereye gideceklerini ve ne zaman gidip geleceklerini uygulama üzerinden bildirmek. Bildirimin ardından firma tarafından gönderilen kişisel vale istenilen vakitte arzu edilen yere gelerek aracı teslim alıyor. Daha sonra araç vale tarafından güvenli bir yere park edilerek sahibinin geri dönüş emrine kadar burada bekletiliyor. Araç sahibi yine uygulama üzerinden bildirimde bulunarak şahsi valesi tarafından getirilecek olan aracını geri alabiliyor.

Caarbon, müşterilerini şimdilik davet üzerine seçiyor ve sadece San Francisco bölgesinde hizmet veriyor. Yakın gelecekte farklı bölgelerde, umuma açık olarak hizmet vermeyi planlayan Caarbon‘un inovatif girşimi FikirciBaba’nın girişimci okurlarına ilham olabilecek nitelikte.

Sizin de aklınızda kentsel trafik sorununu çözebilecek veya otoparkların gelişimine katkı sağlayabilecek yeni iş fikirleri geliyor mu?

Web sitesi: www.caarbon.com

[quote_box_center]Benzer inovasyon: Park alanı sorununu çözen sosyal ağ[/quote_box_center]