Oyun oynayarak bağış yapın

0
1531
Oyun oynayarak bağış

İnternet kullanıcılarının günlük online aktiviteleri arasında bağış yapmak büyük bir öncelik taşımıyor. CentUp gibi inovatif fikirler online aktiviteler sırasında yardıma muhtaç kişilere yardım eden kurumlara bağış yapma konusunda bir nebze olsun destek çıkıyor. Şimdi de GoodGames adlı platformun sosyal sorumluluk bilincini üstlenmiş yeni projesinden bahsedeceğiz. İnternet kullanıcıları GoodGames‘in oyunlarını oynayarak eğlenirken aynı zamanda bağış yapmış oluyorlar.

GoodGames üzerinden oyun oynayarak bağış şu şekilde gerçekleşiyor: Kullanıcılar kişisel bilgileriyle GoodGames‘in web sitesi üzerinden kayıt oluyorlar. Kayıt olan kullanıcıların oynadığı her 3 oyun için 1 cent yardım kuruluşları için ayrılıyor. Kullanıcı bu parayı hangi kuruluşa aktarmak istediğini de seçebiliyor. Ayrılan para belirli bir miktara ulaştıktan sonra ise bu kuruluşlara bağışlanıyor.

Raporlara göre her gün, sadece ABD internet kullanıcıları online oyunlar için 50 milyon saat harcıyor. Bu istatistiklere göre benimsedikleri sosyal sorumluluk davasına destek olmak isteyen kullanıcılar, eğlenirken aynı zamanda dünyayı kurtarabilir gibi görünüyor. Unutmadan belirtelim, sadece oyun oynayarak değil arama yaparakta bağış yapabilirsiniz. GoodSearch üzerinden yapılan her bir arama için de 1 cent bağış gerçekleşiyor.

Sosyal sorumluluk bilinci başka ne gibi iş fikirleri ile aşılanabilir dersiniz?

Web sitesi: goodsearch.com/goodgames