Oyunlaştırılmış platform eleman seçim sürecini kolaylaştırıyor

0
1422
ConnectCubed Eleman Seçim

Dünyanın önde gelen şirketleri işe alım süreçleri için; türlü türlü yaratıcı ve bir o kadar da adayları zorlayıcı mülakat teknikleri üretmeye devam ediyor. Örnek vermek gerekirse, yakın zamanda paylaştığımız Heineken işe alım mülakatını gösterebiliriz. Şirketler elaman ihtiyaçlarını kendilerine has yöntemlerle karşılamaya çalışırlarken, doğru oyuncuyu seçmekte zorlanabiliyorlar. Tanıtacağımız yeni iş fikri, şirketlerin eleman seçim süreçlerini kolaylaştırmayı hedefliyor.

Hong Kong merkezli ConnectCubed isimli inovasyonun amacı, CV’lerden anlaşılamayacak türden beceri gruplarını saptamak için oyunlaştırılmış özel platformlar kullanarak; adayın duyusal yeteneklerini, adaptasyon kabiliyetini ve kişiliği gibi özelliklerini ölçmek. Bu sayede işveren, özgeçmişini incelediği adayın ölçülmesi zor olan niteliklerini de göz önünde bulundurarak kendisi için en verimli kişiyi seçebiliyor.

ConnectCubed‘a göre; oyunlar merak uyandırıcı nitelikte olduklarından, adaylar normalde cevaplaması gerekenden daha fazla soru cevaplama eğilimindeler. Adayların bu denli eğilimleri ise işverenlere daha kesin ve detaylı bilgi sağlıyor.

Platformun ihtiyaçlara göre özelleştirilebilir olması da diğer bir avantaj. İşveren kişi / kuruluş mülakat sürecinin hangi aşamasında hangi oyunların uygulayacağını kendisi belirleyebiliyor, ayrıca iş alanına göre özel görevler belirleyebiliyor. Yukarıdaki videoyu izleyerek uygulama hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

İşverenlerin en uygun personeli bulmaları için daha ne gibi stratejiler geliştirilebilir dersiniz?

Web sitesi: connectcubed.com