Paketi Açıldığı An Sahibine Haber Veren Hediye

Interaktif ajans Frolic, Omni Presents ile uzak mesafe hediye verme sorununa bir çözüm buldu ve paketi açıldığı an sahibine haber veren hediyeyi tasarladı.

0
768

Hediye vermek ve almaktan daha keyifli ne olabilir ki? Yeni bir oyuncak ya da cihaz hediye edilmesi ne kadar güzel olsa da çoğu insan mükemmel hediyeyi seçmiş olmaktan ve hediye ettiği kişinin paketi açınca gösterdiği tepkiye şahit olmaktan daha çok zevk alır. Fakat birbirinden uzak yaşayan arkadaşlar için hediye alıp vermesi bazen zor olabilir. PSFK’nın haberine göre interaktif stüdyo Frolic’in 24 saat tasarım serisinin en yeni oturumu 24Frolic’te uzaktaki arkadaşa hediye verme sorunu paketi açıldığı an sahibine haber veren hediye ile  çözülmeye çalışılmış.

Amsterdam’da bulunan stüdyo ortaklarından Andrew Spitz’in annesi Fransa’da yaşamaktaymış. Aralarındaki mesafeye rağmen Spitz annesine hediye vermek ve annesi hediyeyi açtığında tepkisine şahit olmak için bir yol aramaya başlamış. Spitz ve ortağı Ruben Van Der Vleuten Omni Present adını verdikleri yeni iş fikirleri ile hediye gönderen ile alanı bağlayan yeni bir akıllı ambalaj sistemi geliştirmişler. Alıcı hediyeyi açtığında, ışığa maruz kalan sensör gönderenin telefon numarasını aramak için harekete geçiyor. Böylece alıcı hediyeyi açtığında hissettiklerini ve sevincini hediyeyi gönderen ile paylaşabiliyor.

Spitz and Vleuten Omni Present’i Adafrui tarafından geliştirilen mini GSM mödülü Arduino ve başka elektronik parçalar kullanarak yaratmışlar. Tüm prototip 24 saat (24Floric tasarım yarışmasının bir kuralı) içinde araştırılmış, tasarlanmış ve test için Spitz’in Fransa’daki annesine gönderilmiş.

Tutku projeleri ve küçük düzenlemeler Google, Apple ve Microsoft gibi firmaların mühendisleri için her zaman yaratıcı sürecin bir parçası olmuşlardır. Fakat Floric gibi küçük stüdyolar için Omni Present gibi yan projeler portföy oluşturmak için ve müşteri kazanmak için fırsat haline gelir.

Omni Present hakkında ayrıntılı bilgiye yukarıdaki videoyu izleyerek sahip olabilirsiniz.

Sizin de aklınızda bu tip küçük projeler ile yaratılabilecek yeni iş fikirleri var mıdır?

Web Sitesi: frolicstudio.com