Parmak Hareketlerini Algılayan Akıllı Saat Sensörü

Akıllı saat sensörü Deus Ex Aria, parmak hareketlerinizi algılıyor ve cihazlarınızı uzaktan kontrol etmenizi sağlıyor.

0
800

Eskiden yerimizden kalkmadan, el çırpınca kapanan ışıklar şaşırtıcı bir yenilikti ama artık neredeyse her şeyi uzaktan kontrol edebiliyoruz. Her gün çıkan yeni bir şeyle şaşırmaya vakit kalmıyor. Akıllı saatlerin piyasaya çıkmasından sonra da, bu saatlere yönelik yeni uygulamalar hızla artıyor. Şimdi de son olarak Deus Ex Aria isimli bir akıllı saat sensör teknolojisi tasarlandı. Yeni iş fikri Deus Ex Aria, akıllı saatin kayışlarına takılıyor ve sensörleri sayesinde parmak hareketlerinizi algılayarak cihazları uzaktan kontrol edebilmenizi sağlıyor. Bilek bölgesine denk gelen bu sensör, parmak hareketlerinizi sinirlerin hareketi yoluyla algılayabiliyor.

Jestleri tanımaya yönelik başka yöntemler de var fakat Deus Ex Technology firmasının jestleri algılamak için sinirleri seçmesinin nedeni daha doğru sonuçlar vermesi ve güvenilir olması. Ayrıca algılaması terden, sudan veya dövmeden etkilenmiyor. Android akıllı saat ve Pebble akıllı saatlerle uyumlu olan bu sensör, Android akıllı saate Bluetooth aracılığı ile Pebble akıllı saate ise seri numarası ile direk bağlanabiliyor.

Cihazlarınızı uzaktan kontrol etmek için parmak hareketlerinizi kendiniz belirleyebiliyorsunuz. Saati kontrol etmek için elinizi kaldırdığınızda Deus Ex Aria da aktif hale geliyor.  Deus Ex Aria ile yapabileceğiniz birçok şeyden birkaç tanesi şöyle: Çağrıları cevaplamak ya da reddetmek, e-postalarınızı kontrol etmek, müzik çaları açmak ve dinlemek, telefonunuzdaki fotoğraf uygulamalarını kontrol etmek.

Henüz piyasada olmayan bu sensör şu an kitlesel fonlama sitesi Kickstarter üzerinden fon topluyor ama 100.000 USD olan fon hedefine çoktan ulaştı bile. İlk parti ürünlerin 2016 Haziran ayında gönderilmesi amaçlanmış. Siz de Kickstarter üzerinden 69 USD ödeyerek bu ürünün ön siparişini verebilirsiniz.

Akıllı saat sensörünün nasıl çalıştığını daha ayrıntılı görmek iin yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Sizin de aklınıza akıllı saatlere yönelik yeni iş fikirleri geliyor mu?

Kickstarter Kampanyası: kickstarter.com

[quote_box_center]Benzer iş fikri: Koçluk Yapan Akıllı Saat Uygulaması[/quote_box_center]