Parti müdavimleri hayırseverlikle cezalandırılıyor

Guilty Pledgers sayesinde Spotify çalma listesine utanç verici şarkı eklemek isteyen parti müdavimleri hayırseverlikle cezalandırıyor.

0
2732
Ekran Görüntüsü: Spotify

Bağış yapmak kimilerinin kendini iyi hissetmesini sağlasa da, kar amacı gütmeyen ve toplum yararına çalışan organizasyonlar genelde karşılığında bir şey sunmadan para almakta zorlanırlar. Daha önce GoodGames isimli oyun sitesinin sadece reklam destekli oyunları kullanıcılarına oynatarak bağış toplama fikrinden bahsetmiştik. Şimdi ise İngiliz Guilty Pledgers’ın parti müdavimlerini seçtikleri eski moda şarkılar karşılığında bağış yaptırarak bu iş fikrini müzik kategorisine uyarlamasından bahsedeceğiz.

Springwise’ın haberine göre hayır için para toplamak isteyen parti müdavimleri Spotify uygulama platformundan bu uygulamayı indirip grup çalma listesi oluşturabiliyorlar. Kullanıcılardan önce Facebook hesaplarıyla giriş yapmaları daha sonra etkinlik detaylarını, desteklemek istedikleri organizasyonu ve davet etmek istedikleri arkadaşlarının isimlerini girmeleri isteniyor. Etkinlik otomatik olarak Facebook’ta Spotify uygulama linkiyle beraber paylaşılıyor. Linke tıklayanlar partide çalmasını istedikleri şarkıları bu uygulama üzerinden seçiyorlar. Şarkı seçildiği zaman, şarkıyı dinlemek için ödemek istedikleri tutar soruluyor.

Özetle Guilty Pledgers, parti müdavimlerine para ödeterek en utanç verici ve suçlu zevklerini gerçekleştirebilecekleri parçaları çalma imkanı sunuyor. Partinin ertesi sabahı İngiltere bağış platformu JustGiving’den parti katılımcılarının her birine bağışlarını tamamlamaları için teşvik edici birer mail gidiyor.

Guilty Pledgers küçük bir bağış karşılığında insanların garip müzik zevklerini karşılayarak, bağış yapmayı kesinlikle daha eğlenceli hale getiriyor. Sizin de aklınızda bağış yapmayı eğlenceli aktivitelerle birleştireceğini düşündüğünüz inovatif iş fikirleri var mı?

Web sitesiguiltypledgers.com

[quote_box_center]Benzer iş fikri: Oyun oynayarak bağış yapın[/quote_box_center]