Pişirme kabıyla cep telefonu şarjı

0
1627
Cep telefonu şarjı

Cep Telefonu Şarjı

Mobil cihazlar hayatımıza girdikçe, onları sürekli kullanılabilir tutabilmek için düşünülmüş çeşitli inovasyonları gördük (çanta ile cep telefonu şarjı gibi). Trendi devam ettiren Power Pot isimli pişirme kabı, ısıtılan suyun enerjisini kullanarak elektronik cihazları şarj eden yeni bir iş fikri geliştirdi.

Trekking, yürüyüş, kamp yapma gibi doğa sporlarına ilgi duyan kişilerin sürekli yanlarında taşıdıkları pişirme kapları artık onlara ek bir yarar daha sağlıyor. Geleneksel pişirme kabı şeklinde gelen Power Pot aynı zamanda termoelektrik diferansiyel güç dönüştürücü özelliği taşıyor. Power Pot, kabın değişin ısısından açığa çıkan enerjisi elektrik enerjisine çevirerek; telefon, kamere, ışık, radyo gibi cihazlara enerji sağlıyor. Bu sayede doğa severler, yemek yaparken aynı zamanda mobil cihazlarını da şarj ederek, kendilerine ekstra külfet getirecek şarj cihazlarını yanlarında taşımak zorunda kalmıyorlar.

Piknik severler için de kullanışlı olabilecek pişirme kabı Power Pot’ın fiyatı ise 149 dolar. Aşağıdaki videoda kabın kullanımı ile ilgili bilgiye ulaşabilirsiniz.

Enerji geri kazanımı sağlayacak, kullanıcı dostu olabileceğini düşündüğünüz yeni iş fikirleri var mı?

Web sitesi: www.thepowerpot.com