Plastik su şişesi üzerindeki boş etiket

0
2303
Plastik Su Şişesi

Plastik Su Şişesi

Canınız sıkıldığında plastik su şişesi üzerine karalamalar yaptığınız oldu mu? Eğer siz de su şişeleri üzerine karalama yapmayı sevenlerdenseniz, yeni iş fikrimiz yüzünüzü güldürecek. Fransız su markası Wattwiller, ürettiği şişelerin üzerindeki etiketleri tüketicilerin yazı yazmaları için boş bırakıyor.

2013 Mart ayında hayata geçirilmiş inovatif iş fikri sayesinde kullanıcılar; şişelerin üzerine yazı yazabiliyor, yapılacaklar listesi oluşturabiliyor ve istedikleri her türlü karalamayı yapabiliyorlar. Plastik su şişesi üzerinde bulunan etiketin üstünde, “Ma Bouteille d’eau” yani “Benim şu şişem” sloganı bulunuyor. Slogan haricinde kalan tüm alanlar ise tüketicilerin kullanımına bırakılmış.

Wattwiller bu fikri hayata geçirmeden önce, aslında sadece canı sıkıldığında karalama yapılacak kağıt parçaları arayan tüketicilerden ilham almış; fakat sonradan fikir sayesinde kullanıcıların su şişelerini, üzerinde yazanlardan dolayı tekrar kullandıklarını görmüş. Yani inovasyon; sadece not alınabilecek pratik bir su şişesi olmaktan çıkarak, aynı zamanda doğaya zararlı olan plastik şişelerin yeniden kullanımına teşvik eder bir hal kazanmış.

Çoğu insanın yaptığı fakat farkedilmeyen küçük, şirin davranışları hedef alan daha başka yeni iş fikirleri aklınıza geliyor mu?

Web sitesi: wattwiller.com