Profesyonel ses aktörlerinden sesli haber yayını

3
1470
Sesli haber yayını

Sesli haber yayını

Yakın gelecekte Guide isimli uygulama sayesinde sosyal medya ve haber içeriklerinin TV sunumu şeklinde takip edilebileceğinden bahsetmiştik. Guide, henüz alfa test aşamasına bile geçmediğinden dolayı platform üzerinden sesli veya görüntülü olarak içerikleri takip etmek henüz mümkün değil. Guide yayın hayatına girene kadar kullanıcılar; San Francisco, ABD merkezli Umano isimli sesli haber yayını yapan uygulamadan yararlanabilir.

Firmaya göre; internette artık bir iki tıkla istenilen habere ulaşılabiliyor, fakat habere ulaştıktan sonra arkanıza yaslanıp bu içerikleri sesli ve profesyonel bir şekilde dinlemenize olanak sağlayan bir platform henüz mevcut değil. Uygulama geliştirici firması SoThree‘nin yarattığı Umano sayesinde artık dilenen içerik mobil cihaz üzerinden sesli bir şekilde dinlenebiliyor. Aslında sanal ortamda bir çok içerik okuma (sesli) yazılımı mevcut, fakat bu yazılımlar Umano’nun yanında son derece amatör kalıyor. Çünkü Umano’da içerikleri, profesyonel ses aktörleri seslendiriyor.

Ek olarak; uygulama üzerinden dilediğiniz haber kaynağını seçip, haberleri offline olarak dinleme seçeneğine de sahipsiniz. Bu sayede beğendiğiniz içerikleri (makale gibi) online olarak indirip daha sonra dinlemek üzere telefonunuzda saklayabilirsiniz. Uygulama şu an için İngilizce haber yayınlarını okuyabiliyor, ileride farklı dillerde de destek verir mi göreceğiz.

iOS ve Android için ücretsiz olarak kullanılabilen uygulamayı aşağıdaki bağlantıyı ziyaret ederek indirebilirsiniz. Sizin de aklınıza kullanıcıların içerik görüntüleme deneyimlerine heyecan katacak yeni iş fikirleri geliyor mu?

Web sitesi: www.umanoapp.com