Resimli pastadan sonra “Resimli Pizza”

0
1700
Resimli Pizza

Zamanın ilginç ve başarılı bir iş fikri uygulaması olan resimli pastalar günümüzde halen mevcut. İsveçli bir girişimci bu fikri bir adım öteye taşıyarak, pizza üzerinde uygulamaya karar vermiş. Paint Your Pizza (pizzanı kendin boya) sloganıyla yola çıkan İsveçli Jonas Lund, web sitesi üzerinden verilen siparişlerde pizzaların üzerine istenilen resmi çizmeye olanak sağlayan yeni iş fikrini hayata geçirmiş: “Resimli Pizza“.

Pizza içeriğinin, malzeme seçimi yapılarak belirlenmesinden ziyade; tüketiciler, pizza üzerinde resim yaparken kullandıkları renklere göre içeriği belirliyorlar. Örneğin; sarı renkle boyanmış alanlar için mısır, bej için kaşar, turuncu için havuç, siyah için zeytin, kahverengi için pepperoni (italyan sucuğu) kullanılıyor. Pizzanın fiyatı ise kullanılan renklerin yoğunluğuna göre belirleniyor. Fakat unutmadan söyleyelim bu pizzalar o kadar ucuz değil. Kendi özel çiziminizin üzerinde bulunduğu 18 inçlik (45 cm) pizzalar için 31 ila 64 USD arasında ücret talep ediliyor.

Site üzerinden ayrıca önceki müşterilerin pizzaları için çizdikleri resimler görüntülenip, istenildiği takdirde bu çizimlerle gelen pizzalar sipariş verilebiliyor. Çizimler; fiyat, en çok beğenilen, çok satılan gibi özelliklere göre sıralanabiliyor. Yukarıdaki tanıtım videosunu izleyerek işlem hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Absürd ve son derece maliyetli bir inovasyon gibi gözükse de, resimli pizza belki de geleceğin yeni trendi olacak. Paint Your Pizza şu sıralar birlikte çalışabilecekleri ortaklar arıyor. Yeni iş fikirleri arasından bu tür bir girişime ortak olmak ister miydiniz?

Web sitesi: www.paintyourpizza.com