Restoranlar İçin Kitlesel Fonlama Platformu

Restoranlar için kitlesel fonlama platformu Equity Eats ile potansiyel müşteriler, yeni açılacak restoran ve kafelere finans kaynağı olabiliyorlar.

0
659
Restoranlar için kitlesel fonlama platformu

Bir restoranı gerçekten başarılı kılan şey, iyi bir konsepti olması, iyi bir yerde konumlanmış olması ve yerel halkın sık ziyaret etmesidir. Her yıl açılan binlerce restoran ve kafenin kaderi yerel müşterilere bağlı kalıyor ve yeterli gelir elde edemeyen işletmeler kapatma kararı alabiliyor. Yeni geliştirilen restoranlar için kitlesel fonlama platformuyla potansiyel müşteriler, daha restoran veya kafe açılmadan işletmecilerin bu seçimi yapmasına yardımcı olabilecekler. Springwise’ın haberine göre Equity Eats isimli kitlesel fonlama platformu, restoranların potansiyel müşterileri aracılığıyla sermayesini arttırmasını ve yerel halkın bölgenin gelişiminde söz sahibi olmasını sağlıyor. Equity Eats sayesinde uygulanabilir iş planları olan girişimciler, gelecek özsermaye karşılığında startup sermayelerine finansman bularak konuksever girişimlerini fonlayabiliyorlar. Menüsünde yiyecek ve içecek servisi olan tüm işletmeler Equity Eats aracılığıyla açmayı planladıkları mekanlarına finansman sağlayabiliyorlar.

Restoranlar için kitlesel fonlama platformu Equity Eats‘de yatırımcılar genelde yerel bölge halkından oluşur, yani onların desteğini almak da bu platformun diğer bir konseptini oluşturur ve yerel halkın bölgenin gelişiminde söz sahibi olmasını sağlar. Diğer kitlesel fonlama sitelerinde olduğu gibi işletmeciler finansman paralarını alabilmek için hedef koydukları miktarı toplamak zorundalar. Yatırımcılar başlangıç yatırımlarını geri alana kadar işletme karının çoğunluğunu alıyor daha sonra ise üç ayda bir karın kendi payına düşenine sahip oluyor. İşletmeciler aynı zamanda yatırımcılarına açılış partisine davetiye, indirimli fiyatlar ve rezervasyon önceliği gibi seçenekler de sunabiliyor. Equity Eats tüm yatırımlar geri ödendiğinde restoran veya kafe karının %1’ini yönetim ücreti olarak alıyor.

Başka hangi alanlarda kitlesel fonlama yöntemi kullanılarak yeni iş fikirleri desteklenebilir?

Web Sitesi: equityeats.com