Ruh haline göre şarkı seçen kulaklık

0
1568

[dropcap]D[/dropcap]üzenli okuyucularımız ruh hali değiştiren dijital ilaç Digipill‘i hatırlayacaktır. Şimdi ise, ruh hali durumuna göre çözümler sunan Digipill konseptininkine benzer bir iş fikri ile karşınızdayız. Mico isimli kulaklık sayesinde kullanıcının beyin dalgaları izlenerek ruh haline göre şarkı seçimi gerçekleşiyor.

Japonya merkezli Neurowear tarafından geliştirilen Mico, normal kulaklıklardan farklı olarak nöral (sinirsel) aktiviteleri izleyen EEG okuyucuya sahip. Sinirsel aktiviteleri analiz eden Mico, kullanıcının ruh halini saptıyor. Saptanan ruh hali kulaklığın yanında bulunan LED ekranda görünüyor. Cep telefonuna indirilen uygulama üzerinden kulaklığa bağlanıldığında kişinin modu baz alınarak uygun şarkı seçimi gerçekleşiyor.

Şimdilik şarkı listesinde bulunan tüm parçalar 3 ruh hali tipine göre etiketlenmiş; odaklanmış, uykulu ve stresli. Ürüne gelen taleplerin artması durumunda ruh haline göre şarkı seçimi yapılırken daha özel durumların da dikkate alınacağını düşünüyoruz.

Anlık ruh halinize göre, binlerce şarkı içerisinden hangi şarkıyı dinlemeniz gerektiğine karar veremiyorsanız bu kulaklık tam size göre. Yukarıdaki video kulaklığın nasıl çalıştığını daha detaylı anlatıyor.

Sizce ruh hali okuyan cihazlar başka ne gibi iş fikirleri için kullanılabilir?

Web sitesi: micobyneurowear.com