Sabah Uyandığınızda Bildirimleri Aynada Görün

Henüz proje aşamasında olan ve standart bir ayna boyutunda olan MirrorMirror, sabah uyandığınızda size bildirimleri gösteriyor.

0
845
Sabah uyandığınızda bildirimleri aynada görün

Sabah rutininizi kökten değiştirmeyi amaçlayan MirrorMirror, standart boyda bir aynayı alıyor ve bizi geleceğe götürüyor. Henüz proje aşamasında olan bu yeni iş fikri ekran kullanıcının seçimlerine göre internetten ve sosyal medyadan bildirimleri gösterebilecek. Örneğin; arkadaşlarınızın gönderileri, hatırlatmalar ya da günlük hava durumu gibi.

Aynanın yüz tanıma, jest tanıma, web kamerası, konuşmadan metine aktarım ve aynanın yansıtma özelliğini etkilemeyen dayanıklı ekran gibi özellikleri bulunuyor. Kullanıcı, MirrorMirror’ı hareketleri ve konuşması ile kontrol edebilecek. Ekran düzeni kişiselleştirilebiliyor. Kullanıcı isterse haberleri ve hava durumunu aynanın alt kısmında görürken, ailesi ile aynanın bir kenarında iletişim kurabiliyor.

Firmalar bu aynayı ekip çapında mesajlaşma ve iletişim kurmak ya da ayın etkinlik takvimini göstermek amacı ile ofiste kullanabilir. Ayna aynı zamanda kullanıcıların el yazısı ile diğer kullanıcılara not bırakmasını sağlıyor.

MirrorMirror’un il prototipi 36 saatte, kontrplak, eski bir monitör ve akrilik ekrandan oluşan basit bir tasarımdan yapılmış. İkinci prototipte çerçeveri aliminyum ile kaplayıp tek taraflı ayna kullanmışlar ve tepkiselliğini geliştirmişler.

Maalesef, MirrorMirror yaratıcıları daha da geliştirilmesi için bir zaman çizelgesi açıklamadılar fakat geliştirildikten sonra ve interasyon testi yapıldıktan sonra aynayı piyasaya sürmeye kararlılar. Proje hakkında güncellemeleri takip etmek için web sitelerinden haber bültenlerine üye olabilirsiniz.

Sizin de aklınıza bizi geleceğe götürecek yeni iş fikirleri geliyor mu?

Web Sitesi: mirrormirror.glass