Sağlık sektörü çalışanları için fotoğraf paylaşım uygulaması

0
1920
Sağlık sektörü çalışanları

Instagram ile başlayan sosyal fotoğraf paylaşım macerasında çeşitli uygulamalar da zamanla yerini aldı. Bu uygulamaların birçoğu eğlence amacıyla kullanıldı. Dr. Joshua Landy, benzer bir uygulamanın sağlık sektörü çalışanları için profesyonel manada işe yarayabileceğini düşünerek Figure 1 isimli uygulamayı geliştirdi. Figure 1 sayesinde sağlık sektörü çalışanları medikal vakaların fotoğraflarını paylaşarak bilgi alışverişinde bulunabiliyor.

Dr. Joshua Landy, uygulamayı; medikal fotoğrafları sağlık sektörü çalışanları arasında, hastaların gizliliğini koruyarak paylaşmanın en güvenli yolunu oluşturmak için geliştirdiğini söylüyor.

[alert type=”success”]Benzer inovatif iş fikri: Diyabet hastaları için oyunlaştırılmış uygulama[/alert]

Uygulamayı kullanan sağlık sektörü çalışanları yüksek çözünürlüklü fotoğraflar paylaşabilecekleri gibi diğer çalışma arkadaşlarının fotoğraflarını da görüntüleyebiliyorlar. Uygulama, hastaların mahremiyeti ve gizlilikleri açısından otomatik yüz algılama algoritması kullanarak hastaların yüzlerinin görünmesini engelliyor. Hastanın piercing, dövme gibi teşhis edilebilir detayları da doktorlar tarafından silinebiliyor. Ayrıca medikal vakaların fotoğraflarını görüntüleyen sağlık sektörü çalışanları yorum yaparak meslek arkadaşlarına katkıda bulunabiliyor. Yukarıdaki videoyu izleyerek bu inovatif platform hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Sizin de sağlık sektörü için aklınıza gelen iş fikirleri var mı?

Web sitesi: figure1.com