Sağlık turizmi Medigo ile güvenli hale geliyor

0
1694

İnternetin hayatımıza girmesiyle birlikte ulusal pazar yavaşladı ve tüketiciler özellikle ekonomik olarak lehlerine olan alanlarda global pazara yöneldi. Hizmet sektörü grubuna giren sağlık sektörü de bu duruma “sağlık turizmi” adıyla ayak uydurmaya başladı. Bazı ülkelerde ödenmesi gereken yüksek tedavi tutarları, hastaları yurt dışı ülkelere yöneltti. Ancak sağlık kuruluşlarının müşterisi konumunda olan hastalar; bu konuda yaşanan talihsiz olayların etkisiyle yurt dışında alacakları hizmetin kalitesinden, kendileriyle ilgilenecek olan doktorun eğitim ve deneyim durumundan kuşku duyar hale geldi. Neyse ki artık Berlin merkezli yeni girişim Medigo; ülkelerindeki yüksek tedavi masrafları dolayısıyla sağlık turizmine yönelen hastaların, hastaneler hakkındaki bilgileri ve kullanıcı yorumlarını paylaşarak, sağlık amaçlı seyahatlerini planlamalarını kolaylaştırıyor.

5 milyon euro yatırım alan Medigo şimdiden Avrupa genelinde birçok güvenilir hastaneyi veri tabanına ekledi. Sağlık turizmi hizmeti alacak olan hastalar; site üzerinden tedavi görmek istedikleri alanı seçebilir veya özel olarak belirli bir ülkede sunulan göz ameliyatı, plastik cerrahi, madde bağımlılığı ve diş tedavisi gibi alanları inceleyebilirler. Hasta, sağlık hizmetini almak istediği ülkeyi ve tedaviyi seçerek tamamı onaylı olan hastanelerin fiyat listesini de görüntüleyebilir.

Hasta, bir sağlık hizmeti almaya karar verirse Medigo üzerinden ilgili hastane ve doktorlarla ücretsiz olarak görüşebiliyor. Hizmet alımı kesinleştiğinde ise Medigo hastaya seyahati boyunca ilgili her alanda 7 gün 24 saat müşteri desteği sunuyor. Sistemin nasıl çalıştığı hakkında daha detaylı bilgi almak için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Özetle; Medigo sayesinde hastalar kendi ülkelerindeki yüksek tedavi masraflarını en aza indirerek belki de daha kaliteli hastanelerde sağlık hizmeti alabiliyorlar. Sizin de aklınızda sağlık sektörü için benzer iş fikirleri var mı?

Web sitesi: medigo.com