Sağlıklı Yaşam ile Yerel İşletme İndirimlerini Birleşiyor

Carrot uygulaması yerel işletmelerin yoldan geçen insanlara gerçek zamanlı indirimler sunmasını sağlıyor ve mağazalara yürüyerek giden müşterileri ödüllendiriyor.

0
840
Sağlıklı Yaşam ile Yerel İşletme İndirimlerini Birleşiyor

Sağlıklı bir yaşam tarzının karşılığını mutlaka bir şekilde alırız ama son zamanlarda egzersiz yapmaya ve sağlıklı beslenmeye parasal olarak teşvik eden yeni bir dizi girişim başlatıldı. Springwise’ın haberine göre Marvel Apps uygulaması Carrot sağlıklı yaşam tarzını benimsemiş kullanıcılarına bir yandan para kazandırırken bir yandan da fit kalmalarına yardım ediyor. Uygulama kullanıcılar aktif olduklarında onları ödüllendiren bir sistem üzerine kurulu. Kullanıcının her adımı kişiye uygulamada puan olarak geri dönüyor. Kullanıcı daha sonra bu puanları yerel dükkanların sunduğu kampanyalarda kullanabiliyor.

Çoğunluğu Michigan’dan 200’ün üzerinde yerel işletme aylık ücreti 55 USD olan bu uygulamaya kaydolmuş durumda. Bir işletme uygulamaya kaydolduğunda Carrot, Bluetooth teknolojisini kullanarak işletmeye ilgili tüketicileri belirlemek için müşteri nüfus istatistiklerini kullanan bir alıcı kuruyor. Carrot uygulamasını akıllı cihazlarına indiren sağlıklı yaşamı benimsemiş müşteriler ise 60 metre alanda bulunan işletmelerden ilgilendikleri alanda bir kampanya veya indirim olursa uygulama sayesinde haberdar oluyorlar. Bu sırada uygulama kullanıcının adımlarını sayıyor ve mağazaya ilerlerken attığı adım başına kullanıcıyı puan ile ödüllendiriyor. Ayrıca müşteriler uygulamaya kayıtlı işletmelere her uğradıklarında ekstra puan kazanıyorlar.

Hedefli pazarlama ile sağlıklı yaşamı birleştirerek sunduğu hizmetin istilacı doğasını biraz yumuşatan Marvel Apps müşteri ile ilişkisini daha çekici hale getiriyor.

Sizce diğer dijital pazarlama platformları ne gibi benzer iş fikirleri üreterek platformlarını müşterilere daha çekici hale getirebilirler?

Web Sitesi: carrotpass.com

[quote_box_center]Benzer Girişim: 3 boyutlu QR kodu indirim ve kupon kazandırıyor.[/quote_box_center]