Samsung Galaxy S4 22 Mart’ta tanıtılacak

0
1531
Samsung Galaxy S4 Tanıtım

Samsung Galaxy S4 Tanıtım

Asian Economies News’in haberine göre, Samsung’un yakında satışa çıkaracağı Galaxy S4‘ün 22 Mart tarihinde yapılacak etkinlik ile duyurulacağı belirtildi. Habere göre, etkinliğin ABD’de gelmiş geçmiş en büyük duyuru organizasyonu olması bekleniyor. SamMobile adlı diğer bir site ise S4’ün, 22 Mart’ta yapılacağı söylenen tanıtımı ardından 15 Nisan‘da piyasaya sürüleceği yönünde bir haber paylaştı.

Galaxy S4’ün Nisan ayında piyasaya çıkacağı iddiaları doğrultusunda Samsung, S3 modelinin ardından yaklaşık 1 yıl sonra yeni modelini kullanıcılarına sunmuş olacak. Bunun yanında iPhone’un yeni model(ler)i ile ilgili söylentileri Haziran ayında piyasaya çıkacağı yönünde. Eğer Samsung, Galaxy S4 modelini Nisan ayında çıkarırsa cihaz iPhone’dan en az 2 ay önce raflarda yerini alacak.

Samsung henüz resmi bir açıklama yapmasada, Samsung’un geçtiğimiz sene Galaxy S3 için belirlediği strateji bu tarihleri doğrular nitelikte. (Geçtiğimiz sene S3 tanıtımı, iPhone 4S ve 5 tanıtımı arasında bir tarihe denk getirildi)

Kesinleşen kablosuz şarj özelliği dışında S4’ün, 8 çekirdekli Exynos 5 Octa işlemciye, 4.9 inç Full HD ekrana, 13 megapiksel kameraya ve Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemine sahip olması bekleniyor.