Şehirdeki En Yeşil Rotayı Gösteren Navigasyon Uygulaması

Yeşili solumak isteyenlerin isteklerine cevap veren navigasyon uygulaması Walkonomics, kullanıcılarına şehirdeki en yeşil rotayı gösteriyor.

0
904

İstanbul’un aksine pek çok büyük şehirde belediyeler yeşil alanları korumaya gayret gösteriyorlar çünkü insanların ruhsal ve bedensel sağlığın korunması için yeşilin gerekli olduğunun farkındalar. Şehrin karmaşasından kaçıp biraz olsun nefes almak isteyenler için ağaçlarla çevrili bir yolda yürümek bile akıl sağlığı için gerekli olan mutluluk hormonu salgılanmasına yetiyor. Springwise’ın haberine göre; insanları gideceği yere en çabuk ulaştıran rotaları gösteren navigasyon uygulamalarının aksine yürüyüş dostu navigasyon uygulaması Walkonomics, yeşili solumak isteyen kullanıcılarının isteklerine cevap vererek Londra, Paris, New York ve Glasgow da dahil olmak üzere toplam 7 şehirde ağaçlarla çevrili rotaları gösteriyor.

Yürüyüş dostu mobil navigasyon uygulamaı olarak faaliyette olan Walkonomics, rota seçeneklerine ‘yeşillik’ seçeneğini de eklemiş bulunuyor.  Bu uygulamanın kullanıcıları gitmek istedikleri yeri tercihlerini de belirterek harita üzerinden seçiyorlar. Uygulama halka açık şehir veri tabanını, ağaçlandırma proje verilerini ve uyduda çekilmiş fotoğrafları kullanarak kullanıcıya kişiselleştirilmiş yeşil bir rota sunuyor. Walkonomics ayrıca, ‘walkhood’ özelliği sayesinde 5 dakika içerisinde nereye yürüyebileceğinizi, yürüyüşünüzün ne kadar hoş olacağı ve oraya vardığınızda hangi kafelerin ve mağazaların açık olacağını size bildiriyor.

Walkonomics’in en son versiyonu App Store ve Google Play’de bulabilirsiniz. Maalesef şehirlerin içinde İstanbul veya İzmir gibi büyükşehirlerimiz bulunmuyor ama uygulama sayfasında daha çok şehrin ekleneceğini belirtmişler, belki ileride eklenir.

Yukarıdaki videoyu izleyerek Walkonomics hakkında daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Sizinde aklınıza doğaseverlere yönelik yaratıcı mobil uygulama fikirleri geliyor mu?

Web sitesi: walkonomics.com

[quote_box_center]Benzer uygulama: Gece eve dönerken aydınlık yolları gösteren uygulama[/quote_box_center]