Serbest Çalışanlar İçin Aylık Gelir Dengeleyen Uygulama

Finansal startup olan Even, faizsiz krediler vererek serbest çalışanların aylık gelir durumunu dengelemesini sağlıyor.

0
727
Serbest çalışanlar için aylık gelir dengeleyen uygulama Even

Artık pek çok insan muhtemelen değişken ve esnek çalışma saatleri nedeniyle serbest çalışmayı tercih ediyor. Fakat serbest çalışmak doğal olarak düzensiz geliri de beraberinde getiriyor. Serbest çalışanlar bir ay yeterli iş sağlayabiliyorken diğer ay hiç iş alamayabiliyorlar. Springwise’ın haberine göre; finansal startup Even, haftada 3 USD’ye serbest çalışanlara faizsiz krediler sunuyor ve böylece serbest meslek sahiplerinin aylık gelir durumunu dengelemesini sağlıyor.

Kullanıcılar bu hizmetten yararlanmak için Even mobil uygulamasını akıllı telefonlarına indiriyorlar ve bu uygulama kullanıcının banka hesaplarını inceleyerek aylık ortalama bir gelir belirliyor. Freelance çalışan kişi, uygulamanın analizler sonucu belirlediği aylık gelirden fazla kazanırsa, uygulama bu fazla parayı zor günler için saklıyor. Kullanıcı bir ay yeterli para kazanamadığında uygulamadan faizsiz kredi çekebiliyor ve daha sonraki aylar para kazandığında borcunu ödeyebiliyor. Böylece serbest çalışanın düzensiz geliri aylık maaşa bağlanmış oluyor ve yaşamlarını güvenilir ve tutarlı bir bütçe ile sürdürebiliyorlar.

Özellikle düşük gelirli kişilere hitap eden bu uygulama, faiz uygulayan diğer finansal hizmetlere iyi bir alternatif oluşturuyor. Kredi faizlerinden istifade etmek yerine haftalık 3 USD standart ücretlendirmeye gidiyor ve pek çok finans kuruluşunda eksik olan güvenlik ve şeffaflık sunuyor. Even şu an davetiye tabanlı Beta uygulama aşamasında ve 2016’da tüm kullanıcılara açılması planlanıyor.

Serbest çalışanların şartlarını iyileştirmek için başka ne tür iş fikirleri aklınıza geliyor?

Web sitesi: even.me

[quote_box_center]Benzer iş fikri: Müşterini işsizlik durumunda banka yardımcı oluyor[/quote_box_center]