Sıcak İklime Uygun Su Geçirmez Başörtüsü

Genç girişimci Ahmed Ghanem, başörtülü kadınların yazın rahat etmesi için sıcak iklime uygun su geçirmez başörtüsü Cool Dry’ı tasarladı.

0
647
Sıcak iklime uygun su geçirmez başörtüsü Cool Dry

Yıllardır atletik giyim firmaları sert hava koşullarında sporculara yardımcı iklime uygun kıyafetler üretiyorlar. İtfaiyeciler de ısıya dayanıklı ve en kötü koşullarda bile hava alabilen kıyafetler giyiyor. Astronotlar bile uzaydaki ekstrem koşullar için hazırlanmış kıyafetlere sahip. Gelişen kıyafet teknolojisi şimdi de inançları gereği kapanan kadınların sıcakta daha rahat etmesi için islami giyim endüstrisinde kullanılmaya başlandı. Genç girişimci Ahmed Ghanem başörtülü kadınların yaz sıcağında rahat etmesi için sıcak iklime uygun su geçirmez başörtüsü Cool Dry’ı tasarladı.

Cool Dry başörtüsünün soğutma özelliği bulunuyor. Kumaş gelen güneş ışınlarını direk yansıtıyor ve güneş ışınlarının temasının neden olduğu ısınmayı engelliyor. Normalde siyah kumaşlar ışınların %90’ını emer ve daha fazla ısınmaya neden olur. Fakat Cool Dry da kullanılan kumaş teknolojisi ışınların %80’ini yansıtarak başörtüsünün ısısını 17-18 derecede tutuyor. Böylece başörtüsünün içi normalden daha serin oluyor ve bu da kadınların sıcakta rahat etmesini sağlıyor. Ayrıca havanın bazen yağmurlu olabileceğini de göz önüne alan tasarımcı, başörtüsünün dış kısmını dayanıklı su geçirmez kumaş ile kaplamış. Kullanılan bu teknoloji su damlalarının kumaşın iç kısmına geçmesini engelliyor. Ayrıca kumaşın leke tutmama özelliği de bulunuyor. Başörtüsünün kesiminde lazer kesim kullanılmış. Böylece diğer dikişli başörtülerine kıyasla daha rahat bir kullanım sunuyor. Başörtüsünün siyah dışında mavi ve beyaz olmak üzere 2 farklı renk seçeneği bulunuyor.

Kitlesel fonlama sitesi Kickstarter kampanyasını başarı ile tamamlayan Cool Dry’ı edinmek isterseniz, 19 USD’ye ön siparişini verebilirsiniz.

Sizin  de aklınıza benzer iş fikirleri geliyor mu?

Web sitesi: veilhijab.com

[quote_box_center]Benzer iş fikri: Isı düzenleyici şık kıyafetler[/quote_box_center]